A közeljövőben kiírásra kerülő pályázatokról tartanak újabb felvilágosítást Háromszék több helyszínén. A legfrissebb tudnivalókat Barabási Antal, a mezőgazdasági minisztérium államtitkára osztja meg az érdekeltekkel.
A pályázással kapcsolatos gyakorlati tudnivalókat Motica Róbert pályázatíró ismerteti. Jelen lesz Könczei Csaba parlamenti képviselő is, ő az alsóház mezőgazdasági bizottságában zajló munkáról, az agráriumot érintő törvénykezési kezdeményezésekről számol be. A pályázati ismertető előadásokat a Székely Gazdaszervezetek Egyesülete (SZGE) szervezi, helyi partnerekkel karöltve.
Nagybaconban a közbirtokosság székhelyén – a Bocskor László vezette szervezet az SZGE társszervezője – csütörtökön 11 órára várják az érdekelt gazdákat. Ugyanaznap 18 órától az Uzon községhez tartozó Bikfalván a kultúrotthonban kerül sor a tájékoztatóra, az előadókat Bordás Enikő, a hamarosan sorra kerülő helyi polgármester-választás RMDSZ-es jelöltje hívta meg. Könczei Csaba érdeklődésünkre elmondta: „Fontos, hogy a gazdák éljenek a pályázati lehetőségekkel, ez jelenti a gazdaságok fejlődésének alapját. Minden támogatási lehetőséget ki kell használni, hiszen nem tudhatjuk, mit hoznak a közös agrárpolitika jövőbeli előírásai. Ha önrésszel is, de nagyon előnyösek a pályázatok, ezért fontos, hogy minél előbb minél több információnk legyen a következő kiírásokról.” (bokor)