Június 20-án Bukarestben immár nyolcadik alkalommal rendezték meg a Bucharest Dance Festival táncversenyt, amelyre a sepsiszentgyörgyi Sport-All Sport Club Z Dance táncszakosztálya hét versenyzőt nevezett. Rövid felkészülési időszakot követően a megyeszékhelyi táncosok két első hellyel tértek haza a fővárosból.
A koronavírus-járvány miatt 2020 februárja óta először szerveztek országos táncviadalt. Vass-Vitus Kinga oktató elmondta, nagyon örültek a hírnek, hogy ismét versenyezhetnek, fellelkesedtek és észveszejtő iramban kezdték a felkészülést. Korábban legalább három hónapig tartott a felkészülési időszak, ezúttal mindössze három hét állt a rendelkezésükre, ugyanis a szervezők későre hirdették meg a megmérettetést. A munkába bevontak három „veterán” versenyzőt, Brandabura Ingrid, Stinghe Szófia és Cojocaru Kriszta Adrienn odaadással segített a legkisebb táncosok felkészítésében.
Két lány kivételével a többiek először versenyeztek, a tapasztalatlanság ellenére az oktatók szerint elváráson felül helytálltak a megmérettetésen. A 6–8 éves korosztályban a Totally Spies a duó, trió és kvartett kategóriában tette próbára magát, ahol a Kajcsa Nicole, Daragics Nóra, Szakács-Dálnoki Kriszta összetételű csapat mindenkit maga mögé utasított. A 9–12 éves korcsoportban a Danceperiment a csoport kategóriában méretett meg, az Andreea Carlan, Székely Adrienn, Balázs Szidónia, Kovács Csenge, Kibédi Renáta alkotta együttes szintén az első helyen végzett.
Mindkét győztes produkció indulási jogot kapott az Egyesült Államokban rendezendő Miami Dance Festival nemzetközi versenyre. Sándor Lilla és Vass-Vitus Kinga oktatók köszönik Bartók Ildikó segítségét a versenyruhák elkészítésében, valamint a szülőknek az odaadó, lelkes támogatást. (miska)