Labdarúgás, Európa-bajnokságOlasz–spanyol elődöntőt rendeznek

2021. július 5., hétfő, Sport

Spanyolország tizenegyespárbajban jobbnak bizonyult a svájci válogatottnál az Európa-bajnokság negyeddöntőjében pénteken Szentpéterváron. Olaszország 2–1-re legyőzte Belgium csapatát pénteken Münchenben. Az olasz válogatott 2018 szeptembere óta veretlen, azóta 32 mérkőzéséből 26. alkalommal nyert, ezzel tovább javította saját csúcsát. Roberto Mancini együttese a keddi londoni elődöntőben a spanyolokkal találkozik.

  • Fotó: Facebook / UEFA EURO 2020
    Fotó: Facebook / UEFA EURO 2020

Spanyol mezőnyfölénnyel kezdődött a találkozó, a svájciak az ellentámadásokra építettek, de taktikájukat gyorsan fel kellett adniuk, mert hátrányba kerültek, Breel Embolo pedig sérülés miatt kénytelen volt elhagyni a pályát. Időbe telt, amíg Xherdan Shaqiri irányításával a svájci csapat magára talált, viszont gól nélkül maradtak a fegyelmezett spanyolokkal szemben.

Svájc a szünet után is bátor játékot vállalt fel, így amíg ellenfelük csak lehetőségekig jutott, előttük már helyzetek is adódtak, a 68. percben pedig Shaqiri találatával egyenlítettek. A 77. percben azonban emberhátrányba kerültek, Remo Freuler egy szabálytalan belépő után piros lapot kapott, viszont a hosszabbításig eljutottak.
Hatalmas spanyol helyzettel vette kezdetét a ráadás, majd Yann Sommer bravúrjai tartották életben a svájci reményeket, az óriási védőmunkának köszönhetően eljutottak a tizenegyespárbajig, ahol négy rúgójuk közül csak egy volt eredményes – Unai Simón kétszer védett –, így a világbajnok kiejtése után Svájc búcsúzni kényszerült.

Münchenben aktívabban kezdett a belga csapat, de az olaszok még az első negyedórában lesgólig jutottak. A 22. percben Gianluigi Donnarumma hatalmasat védett, majd az olasz válogatott az első, kaput eltaláló lövésével vezetéshez jutott. Roberto Mancini együttese továbbra is irányított és megduplázta előnyét, a belgák viszont váratlanul szépítettek a szünet előtt.

A fordulás után is az olaszoknál volt többet a labda, de az első veszélyes helyzetre a 60. percig kellett várni, ám Kevin De Bruyne előkészítését Romelu Lukaku nem tudta belőni. A csapatok többször is könnyedén játszották át a rivális középpályáját, emiatt lüktető volt a játék, és egyre többször alakult ki gólhelyzet mindkét oldalon, de újabb gól már nem esett.

Eredmények, negyeddöntők: Belgium–Olaszország 1–2 (gsz.: Lukaku 45+2. – tizenegyesből, illetve Barella 31., Insigne 44.), Svájc–Spanyolország 1–1 (gsz.: Zakaria 8. – öngól, illetve Shaqiri 68.) – tizenegyesekkel: 3–1.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 503
szavazógép
2021-07-05: Sport - :

A címvédővel játszhat a Győr (Kézilabda)

A magyar bajnok FTC-Rail Cargo Hungaria a legutóbb második francia Brest csapatával lesz egy nyolcasban, míg a négyes döntőben bronzérmes Győri Audi ETO KC a címvédő norvég Vipers és a negyedik orosz CSZKA Moszkva együttesét is megkapta a női Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki bécsi sorsolásán.
2021-07-05: Sport - :

Sima angol győzelem, következnek a dánok (Labdarúgás, Európa-bajnokság)

Az angol válogatott 4–0-ra legyőzte az ukrán csapatot szombaton az Európa-bajnokság utolsó, római negyeddöntőjében. A játéknap korábbi találkozóján a dánok nyerték a kontinenstorna meglepetéscsapatainak negyeddöntőjét, miután 2–1-re verték Csehország együttesét. A két győztes szerda este Londonban mérkőzik meg egymással a fináléba jutásért.