A világjárvány alapjaiban változtatta meg az emberek utazási szokásait, így mára egyre többen választják a belföldi turizmus adta lehetőségeket, és fedezik fel hazánk rejtett kincseit.
Ennek következtében egy rendkívül nehéz első félévet követően, tavaly az elmúlt 30 év legjobb főszezonját tudta produkálni a magyar turisztikai ágazat – mondta el Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Tiszanánán, a felújított dinnyésháti strand- és csónakkikötő átadóján. A külügyminiszter a tárca közleménye szerint kijelentette: az elmúlt évtizedek legnehezebb másfél esztendeje van a hátunk mögött, amely a turisztikai iparágat is drasztikusan érintette. „Globális szinten 87 százalékkal esett vissza az idegenforgalom a tavalyi esztendőben, ezzel pedig 1300 milliárd dollárnyi bevételkiesést regisztráltak világszerte, és 100–110 millió munkahely került veszélybe csak a turizmus mélyrepülése miatt” – mutatott rá a miniszter.
Magyarország vonatkozásában hozzátette, hogy a világjárvány következtében a szálláshely-szolgáltatáshoz és a vendéglátáshoz kapcsolódó bevételek 32 százalékkal csökkentek, valamint a vendégéjszakák száma visszaesett majd 60 százalékkal. Szijjártó ugyanakkor kiemelte, mára több ezer helyszínen zajlanak turisztikai fejlesztések az országban. „Többek között 35 új szálloda épül, valamint 14 ezer magánszálláshely, közel 600 panzió és a Dinnyéshátival együtt 14 strand újul meg jelenleg Magyarországon” – hangsúlyozta. Szijjártó elmondta, hogy a nemzet teljesítménye alapvetően a helyi közösségek teljesítményéből adódik össze, ezért a magyar gazdaság újraindításában rendkívül fontos szerepük van a vidéki közösségeknek.