A sepsiszentgyörgyi Művészeti és Népiskola második alkalommal szervezett Nagyajtán citera műhelymunkát. Hétfőtől hétvégéig huszonhét marosvásárhelyi, bardoci, köpeci, apácai, bölöni, maksai és nagyajtai fiatal mélyítette el hangszeres tudását, szombat délután pedig a Bihari József Művelődési Házban gálaműsor keretében közönség előtt tanúsította, hasznosan telt ez a néhány nap.
A népiskola nemrég zárult tanévére is rányomta bélyegét a járványügyi szigorítás: az órákat csak online lehetett megtartani, ami miatt a tanulás jóval nehézkesebben haladt, hiszen egy-egy hibás ujjtartást, rosszul elvégzett pengetést nem lehetett egyszerűen javítani, hanem a távolból kellett magyarázni, mit változtasson a diák, hogy jobban szóljon hangszere.
Fekete Hunor táborvezető-tanár úgy vélte, a műhelymunka intenzitása – Fekete Kincső Hajnal, Benkő Boglárka, Benkő Krisztina, Barabás Anita, Ördög Ödön oktatott a táborvezetőn kívül –, a változatos program – a szabadtéri foglalkozásokat Karácsony Lehel és Szilágyi Alpár, a kézműves-foglalkozást Bányai Orsolya vezette, a gálaműsornál Veres Lehel segédkezett – és a közös gyakorlás ösztönzően hatott a fiatalokra, így sok mindent pótolhattak abból, ami az elmúlt időszakban kényszerűségből mulasztottak. „Napi négy-öt órát foglalkoztunk a tempó, dinamika tanításával, a pengetési technikák, ujjkezelés, és -használat jó rögzítésével, a tanulásban előrébb járók pedig játékuk díszítését, technikájukat javíthatták és új dalokat tanulhattak” – mondotta.
Augusztus 6–8. közt a felnőttek számára is szerveznek műhelymunkát Nagyajtán. Az idősebb korosztály zömét főleg olyan tanítók teszik ki, akik felismerték, az iskolai munkájuk sokkal érdekfeszítőbbé válik a legkisebbek számára, ha azt hangszeres kísérettel színesítik.