AtlétikaBalkán-bajnoki cím Kraljevóból

2021. augusztus 17., kedd, Sport

A Sepsiszentgyörgyi MSK sportolója, Cristina Rut Vasile aranyérmet szerzett az U18-as atlétika Balkán-bajnokság 3000 méteres versenyszámában. Az eseménynek az elmúlt hétvégén a szerbiai Kraljevo adott otthont.

  • Fotó: Facebook / Federaţia Română de Atletism
    Fotó: Facebook / Federaţia Română de Atletism

Szombaton Szerbiában a kraljevói városi stadionban rendezték meg a tizennyolc év alatti atléták Balkán-bajnokságának 18. kiírását, amelyen a Sepsiszentgyörgyi MSK színeiben részt vett Cristina Rut Vasile is. A megyeszékhelyi klub sportolója ezúttal csak 3000 méteres síkfutásban mérettetett meg, de tette mindezt remek teljesítménnyel, hiszen 10:22.02 perces időeredménnyel magabiztosan győzedelmeskedett. A szám második helyezettje a szintén román válogatott Cristina-Valentina Balaur volt, míg a dobogó legalacsonyabb fokára a török Melisa Tasa állhatott fel.

Eredmény (3000 m, lányok): 1. Cristina Rut Vasile (román) 10:22.02 perc, 2. Cristina-Valentina Balaur (román) 10:31.38 perc, 3. Melisa Tasa (török) 10:41.15 perc.

Az U18-as Balkán-bajnokságon a román delegáció 37 – 18 lány és 19 fiú – atlétából állt, és Cristina Rut Vasile aranyérme mellett további három első, öt második
és két harmadik helyezést ért el. (t)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 495
szavazógép
2021-08-17: Sport - :

Háromszéki csapat is indul a román bajnokságban (Jégkorong)

A Háromszéki Ágyúsok jégkorongcsapattal a mezőnyében rajtol a 2021–2022. évi román férfi bajnokság. A Román Jégkorongszövetség közlése szerint nyolc együttes nevezett a hamarosan kezdődő pontvadászatba, amelynek változik a lebonyolítási rendszere, ugyanis nem lesz rájátszás.
2021-08-17: Sport - :

Nem foglalkoznak magyarellenességgel (Labdarúgás)

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) hétfőn válaszolt Benkő Erika, a Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat vezetője panaszára, amelyet az FC Farul Constanța–Sepsi OSK román első osztályú labdarúgó-mérkőzésen történt magyarellenesség miatt nyújtott be. A levélben az UEFA úgy fogalmazott: az ilyen problémák orvoslása nem tartozik a hatáskörébe, nem foglalkozik magyarellenességgel, bár továbbra is elítéli a rasszizmust, a diszkriminációt és az intoleranciát.