Megvan az ötmillió beoltott, de megugrott a kórházi betegek száma

2021. augusztus 17., kedd, Belföld

Meghaladta az ötmilliót azoknak a száma, akik a koronavírus elleni oltás mindkét adagját megkapták – közölte a koronavírus elleni oltási kampányt koordináló országos bizottság (CNCAV).

A tegnap délutáni jelentés szerint az elmúlt 24 órában 11 863 személy kapta meg a COVID-19 elleni vakcinát,  közülük 7836 személy az első, 4027 pedig a második dózist. Így 5 000 806-ra emelkedett azoknak a száma, akik teljes védettséget szereztek, és még 132 496-an vannak túl az első szúráson. Az oltáskampány kezdetétől összesen 16 922 mellékhatást jegyeztek, 1806 lokális és 15 116 általános jellegűt.

Közben a járványgörbe egyre gyorsabban emelkedik, egy nap alatt közel kétszázzal nőtt a koronavírus-fertőzéssel kórházba került betegek száma: vasárnap még 748-an voltak, a hétfői jelentésben azonban már 941-en. A súlyos állapotban levők száma folyamatosan emelkedik, tegnap 121-en voltak, kilenccel többen, mint az előző napon, dacára annak, hogy az újonnan igazolt fertőzések száma – a hétvégeken szokásos kevesebb teszt mellett – alacsonyabb volt: a vasárnapi 323 után hétfőn 286. A legtöbb új esetet (36-ot) Bukarestben fedezték fel, de a legmagasabb – 0,37 ezrelékes – fertőzöttséget Ilfov megyéből jelentették, ahol 19 új esetet vettek nyilvántartásba. Hat megyében egyetlen új fertőzést sem találtak, köztük van Háromszék is, ahol az elmúlt napokban nem okozott új megbetegedést a koronavírus. A kórházi betegeken kívül 2534 igazoltan fertőzött személy tartózkodik otthoni vagy intézményes elkülönítésben, a karanténban levőké pedig meghaladja a 64 ezret. Az elmúlt 24 órában öt koronavírusos beteg elhalálozásáról jött hír.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 492
szavazógép
2021-08-17: Belföld - :

Cîțu második amerikai ügye

A két évtizeddel korábbi ittas vezetésért kiszabott büntetés mellett egy második – felmentéssel végződött – amerikai bírósági ügy miatt kezdték támadni tegnap az ellenzéki politikusok és egyes koalíciós partnerek is Florin Cîțu miniszterelnököt.
2021-08-17: Belföld - :

Hírsaláta

NEM VÁLTOTTA BE ÍGÉRETEIT IOHANNIS. A hét éve tisztségben levő Klaus Iohannis román államfő nem volt képes mélyreható reformokat véghezvinni, habár normális és tanult Romániát ígért – írja az Augsburger-allgemeine német újság, amely csokorba szedi az államfő mulasztásait.