Hírsaláta

2021. augusztus 18., szerda, Belföld

JELENLÉTI OKTATÁS LESZ. Sorin Câmpeanu oktatásügyi miniszter szerint szeptember 3-án tudjuk meg egészen pontosan, milyen szabályok lesznek érvényesek az iskolákban a következő tanévben.

Ekkor jelenik meg ugyanis a tanügyminisztérium és az egészségügyi minisztérium közös rendelete, melyben részletezik, mi a teendő a járványügyi intézkedések terén. A tárcavezető leszögezte: szeptember 13-án indul a tanév, ugyanakkor azt is elmondta, hogy „nagyon sok veszteséggel” jár az online oktatás, ezért lehetőleg ezt kerülni fogják. „Nemkívánatos az online, és nemkívánatos a hibrid rendszer sem” – szögezte le. A miniszter szerint elképzelhető, hogy a Franciaországban alkalmazott rendszert vezetik be nálunk is. A francia tanügyminiszterről elnevezett ún. Blanquer-eljárás azt jelenti, hogy jelenléti rendszerben folyik az oktatás egy iskolában mindaddig, amíg fel nem fedeznek egy koronavírusos esetet. Attól kezdve csak azok járnak be az iskolába, akik be vannak oltva, a többiek otthonról, online követik az órákat. „Tulajdonképpen ezzel az eljárással is a hibrid módszernél kötünk ki, de szükség van valamiféle megoldásra” – szögezte le a miniszter. (Transindex)

EGYRE KÖZELEBBI ERDŐTÜZEK. Eddig csak az ország délkeleti részéből, a Mehádiai-hegységből jelentettek erdőtüzet, szombaton azonban a Kudzsiri-havasokban, csaknem 1400 méter magasságban, a Péter-csúcs térségében csaptak fel a lángok. Az egyelőre ismeretlen eredetű avartűz mintegy nyolc hektárra terjedt ki, és csak hétfőre sikerült eloltani. A beavatkozást nehezítette, hogy a meredek oldalakat járművel nem lehetett megközelíteni, a tűzoltóknak – vízzel a hátukon – két órát kellett gyalogolniuk a helyszínre. Az oltáson több mint 90-en dolgoztak, és végül sikerült megakadályozni a tűz továbbterjedését. (Adevărul)

TÖBB SZÁZ SERTÉSPESTISGÓC. 401 aktív afrikaisertéspestis-góc van Romániában, az Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság jelenleg 53 542 fertőzött sertést tart nyilván. Augusztus 6–12. között 97 új fertőzésgócot azonosítottak, a legtöbbet (33-at) Teleorman, Ialomiţa (22) és Buzău (6) megyében. Ugyanebben az időszakban 29 gócot sikerült felszámolni, ezek közül 26-ot Bihar megyében. 2019-től mostanig 3274 afrikai sertéspestisgócot kellett felszámolni. A vírus jelenlétét legelőször 2017. július 31-én jelezték Romániában. (Agerpres)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1235
szavazógép
2021-08-18: Belföld - :

Elhunyt a Colectiv-per egyik fővádlottja

Holtan találták meg a lakásán a 44 éves Daniela Nițăt hétfőn, az első jelentések szerint erőszakra utaló nyomok nem voltak a testén.
2021-08-18: Közélet - Iochom István:

Kézdivásárhely is pályázik (Románia Ifjúsági Fővárosa, 2023)

Kézdivásárhely önkormányzata is megpályázta a Románia Ifjúsági Fővárosa címet a 2023-as évre. Az udvarterek városán kívül még öt település – Szatmárnémeti, Craiova, Zsilvásárhely (Târgu Jiu), Németvásár (Târgu Neamţ) és Vaslui – száll versenybe a címért, mely különböző projektek, programok és események megvalósítását ösztönzi abban az évben. A program célja a fiatalok aktív bevonása a döntéshozatal folyamatába oktatási, kulturális és egyéb, az ifjúságot érintő témákban.