A tervezett ütemben halad a majdani tejfeldolgozó üzemnek helyet adó csarnok átalakítása és a csarnok körüli melléképületek felhúzása. A meglehetősen nagy értékű, mintegy hárommillió eurós beruházásból 2,5 millió euróra érkeznek korszerű gépek és berendezések a Pro Economica Alapítványnak és a Vidéki Beruházások Finanszírozási Ügynökségének köszönhetően, amire a Lacto Coop Kézdi Mezőgazdasági Szövetkezet pályázott.
A kivitelező cég e hónap végére ígérte a munkálatok befejezését. Terepszemlénk során egy nagyobb munkacsoport a csarnok főbejárata előtt kialakított lefödésnél dolgozott, s egy szintbe hozták a csarnok belsejében leöntött betonpadlót a kinti területtel. A csarnok mögött földbe beásott, illetve behelyezésre váró tartályok vannak. Egy másik munkacsoport az épületben alakította ki a villany-, víz- és szennyvízrendszert. A csarnokot falazással kettéosztották, a kisebbik részben lesz a gyártóvonal, az épület mintegy kétharmada a késztermékraktárnak biztosít majd helyet.
A munkálatok során a csarnokot előkészítették a gyártósor befogadására, hőközpontot, rakodóállomást, nagyobb hűtőházat és saját ülepítőállomást is építenek vagy már megépítették, mindezek mellett a csarnok körüli szűkebb területet is rendezik.
Időközben több szállítmány is megérkezett az olaszországi beszállító cégtől. Meszesi Nándor vállalkozó, a Rigó Jancsi Cukrászdalánc tulajdonosa, a tejszövetkezet tagja arról számolt be a sajtó képviselőinek, hogy a legutóbbi két szállítmányban Kézdivásárhelyre érkezett egy magas hőmérsékleten működő hőkezelő egység (UHT), egy preparációs egység receptfüggő termékek előállítására (ilyen pl. a habtejszín vagy a fagylaltbázis), egy csomagológép és egy aszeptikus tartály, ez utóbbi a termelési folyamatban fellépő nehézségek esetén a termék minőségét őrzi meg, minimalizálva a veszteséget. „A berendezések 35–40 százaléka érkezett meg, még jó pár készülék vár leszállításra, így több tartály, újabb csomagológép, illetve aszeptikus berendezés” – mondotta Meszesi Nándor.