A hagyományhoz visszatérve, ismét szabadtéri fotókiállítással ünnepelték a magyar fotográfia napját Sepsiszentgyörgyön. A járványhelyzet okozta korlátozások miatti tavalyi virtuális tárlat után, vasárnap ismét köteleket feszítettek ki a park fái közé a zenepavilon előtt, a szovjet obeliszk déli oldalán, és azok megteltek fekete-fehér és színes fotográfiákkal.
Mintegy félszáz fotós állított ki képeket, néhányan független alkotóként, ám zömmel valamely fotóklub égisze alatt. Így jelen volt a székelyudvarhelyi Spektrum Fotóklub, a négy megyét felölelő Grádics Alkotócsoport, a sepsiszentgyörgyi KépVIDÉK Alkotócsoport, a Mohos Fotóklub, a Transnatura Fotóklub és újdonságként a Székelyföldi Magyar Újságírók Egyesületének nemrég alakult fotószakosztálya is.
A magyar fotográfia napját augusztus 29-én ünneplik, ugyanis 1840-ben ezen a napon a Magyar Tudós Társaság (a Magyar Tudományos Akadémia elődje) ülésén Vállas Antal bemutatta, miként lehet képet alkotni a fénysugarak segítségével fényérzékeny nyersanyagon, vagyis ezen a napon készült Magyarországon először nyilvános rendezvényen fénykép (dagerrotípia). A Magyar Fotóművészeti Alkotócsoportok Országos Szövetsége ezt a napot választotta a magyar fotográfia napjává, mely 2003 óta minden esztendőben a fotókulturális nemzeti örökség és a kortárs fotóművészet értékeire igyekszik a társadalom figyelmét ráirányítani. Sepsiszentgyörgy már az első évben kiállítással csatlakozott a mozgalomhoz, 2011 óta évente jelentkezett szabadtéri tárlattal, melyet 2012 óta Toró Attila helybeli fotóművész szervezett. Tavaly csupán virtuális megmutatkozásra nyílt lehetőség.
A vasárnapi fotópikniket részben megzavarta a lezúduló eső, de amint a zápor elállt, nagy volt az érdeklődés. Kevesebben ugyan, mint a korábbi években, de így is több százan tekintették meg az alkotásokat. Toró Attila kiemelte, a tárlat kizárólagos támogatói a fotósok, akik saját zsebből finanszírozták képeik előhívását, nagyítását, szilárd hordozóra való illesztését.