Dr. Tarczali Mária gyermekgyógyász főorvos kezdeményezésére péntek délután Bokor Tibor polgármester, valamint két tucatnyi aktív és nyugalomba vonult orvos, illetve gyógyszerész jelenlétében mintegy kétszáz orvosi szakkönyvből álló adományt adtak át ünnepélyes keretek között a Kézdivásárhelyi Patikamúzeumnak. A könyvadományt a városi kórházban dolgozó orvosok saját könyvtárukból válogatták össze. A rendezvényt a Wegener Pro Sanitate Alapítvány, a Tegyünk Kézdiszékért civil tömörülés és a városi kórház munkaközössége szervezte.
Az adományozott könyvek között ott vannak a Medicina Könyvkiadó nagyobb kézikönyvei, a szakma minden területére kiterjedő értékes alapmunkák, melyek részletes leírást tartalmaznak egy-egy betegségről, annak érdekében, hogy a gyakorló orvos minden fontos kérdésben tanáccsal tudjon szolgálni és állást tudjon foglalni vitatott kérdésekben is.
Bokor Tibor polgármester bejelentette, a volt székely katonanevelde felújítása után nem csak az Incze László Céhtörténeti Múzeum, hanem a patikamúzeum is oda költözik át. Az elöljáró egy-egy Kézdivásárhelyt bemutató képes albumot ajándékozott a résztvevőknek, akik egyúttal a 70 év az egészségügy szolgálatában Felső-Háromszéken. Kézdivásárhelyi városi kórház című kiadványt is átvehették.
Dr. Tarczali Mária arról beszélt, hogy idén májusban kereste meg nyugdíjas és aktív kollégáit, s ismertette velük a könyvadományozással kapcsolatos ötletét, amit mindenki azonnal felvállalt. Bakk-Vitális Mária Kinga, a Wegener Pro Sanitate Alapítvány elnöke elmondta: alapítványuk az elmúlt harminc esztendő alatt több mint másfél millió euróval segítette a városi kórházat. Dimény Attila, az Incze László Céhtörténeti Múzeum vezetője a patikamúzeum megálmodójára és alapítójára, néhai dr. Boga Olivér főorvosra emlékezett, majd a kézdivásárhelyi gyógyászatról, kórházalapításról és az első gyógyszertárakról tartott rövid ismertetőt. Végezetül Pro Urbe díjra javasolta dr. Erdélyi Csaba nyugalmazott, de a mai napig aktív belgyógyász főorvost, aki az orvosi szakkönyvtárat a város egészségügyi, szellemi várának nevezte. A rendezvényen fellépett Ábrahám Anna, a Nagy Mózes Elméleti Líceum tizedik osztályos tanulója, aki szép furulyajátékával bűvölte el a jelenlevőket.