Megbírságolták Antal Árpádot

2021. december 27., hétfő, Közélet

A román közösség hátrányos megkülönböztetéséért 2000 lejre bírságolta meg az Országos Diszkriminációellenes Tanács (CNCD) Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármestert – számolt be hétfőn a honlapján Dan Tanasă. A testület döntését Antal Árpád már meg is támadta a bíróságon, közölte érdeklődésünkre a városvezető.

  • Antal Árpád polgármester (jobbról) Szent György Ösztöndíjat ad át egy végzős diáklánynak. Fotó: Facebook/Antal Árpád
    Antal Árpád polgármester (jobbról) Szent György Ösztöndíjat ad át egy végzős diáklánynak. Fotó: Facebook/Antal Árpád

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője szerint a CNCD a Méltóságért Európában Polgári Szervezet (ADEC) panasza nyomán indított vizsgálatot a székelyföldi elöljáró ellen. Dan Tanasă közölte, hogy Antal Árpádot azért bírságolták meg, mert a magyar nyelv ismeretéhez kötött több, a polgármesteri hivatal által meghirdetett állást. Emlékeztetett arra, hogy Sepsiszentgyörgy lakosságának 21 százaléka nem magyar nemzetiségű. A képviselő beszámolója szerint a CNCD megállapította, hogy etnikai diszkrimináció történt, és a 2000 lejes bírság kiszabása mellett arra kötelezte a polgármestert, hogy tegye közzé az intézmény határozatának kivonatát a polgármesteri hivatal honlapján.

A Diszkriminációellenes Tanács döntését Antal Árpád már meg is támadta a bíróságon. Sepsiszentgyörgy polgármestere lapunknak elmondta: az álláshirdetésekbe be szokták tenni, hogy a jelentkezőnek ismernie kell az Európai Unió valamelyik hivatalos nyelvét, ezt magyarázták félre a szolgálatos feljelentők.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 490
szavazógép
2021-12-27: Közélet - Demeter Virág Katalin:

Kisvonattal Sugásfürdőre

Szerdától Sugásfürdőre is utazhatnak a sepsiszentgyörgyiek a nemrég üzembe helyezett kisvonattal – tájékoztatott hétfői közleményében a városháza.
2021-12-28: Elhalálozás - :

Elhalálozás