Korlátozzák az energiaárakat

2022. február 25., péntek, Belföld

Romániában április elsejétől további egy évig korlátozni fogják az energiaárakat a lakossági fogyasztók és kisvállalkozók számára, ugyanakkor korlátozzák az energiaszolgáltatók nyereségét is – jelentette be tegnap Nicolae Ciucă kormányfő az energiaügyi tárcaközi bizottság döntését ismertetve.

Év végéig a lakosság és a kisvállalkozók energiaszámláinak féken tartására 14,5 milliárd lejt terveznek fordítani a költségvetésből, ezenkívül többletadóval sújtják az energiapiacon tevékenykedő viszonteladókat, hogy elriassza őket azoktól az ismételt tranzakcióktól, amelyek az árak mesterséges növelését idézhetik elő. Az energiaszolgáltatók számára legfeljebb ötszázalékos nyereségkulcsot engedélyeznek.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 521
szavazógép
2022-02-25: Belföld - :

Menekülnek a civilek

Az orosz katonai invázió miatt pánikba esett emberek ezrei végeláthatatlan sorban várakoztak tegnap az ukrán–román határon Tereblecea térségében, hogy gyalogosan elhagyják Ukrajnát.
2022-02-25: Belföld - :

Visszaszerezték a Magyar Házat

A temesvári Várbástya Egyesület a magyar állam támogatásával tegnap megvásárolta a város központjában álló Magyar Házat, melyet tíz évvel a trianoni döntés után a város magyarsága épített kulturális egyesületei, politikai képviselete számára.