A Petőfi-emlékév jegyében a Kézdiszéki Ifjúsági Szervezet és a Háromszéki Népfőiskola Egyesület a magyar költészet napján, hétfő délután szavalóversenyt és ruhabemutatót szervezett a kézdivásárhelyi Erzsébet Teremben.
Az Erzsébet Terem kicsinek bizonyult, mivel a szavalókat nagyszámú pedagógus és hozzátartozó is elkísérte. A tíz iskolából érkezett harminchat versmondó hét kézdi-orbaiszéki települést – Kézdivásárhelyt, Kovásznát, Lemhényt, Pávát, Székelytamásfalvát, Zabolát és Szörcsét – képviselt. A legtöbben, tizenhárman V–VIII. osztályosok, a legkevesebben, alig hárman pedig középiskolások voltak. Minden versenyzőnek egy-egy Petőfi-költeményt kellett előadnia. A zsűri elnöke Ambrus Ágnes nyugalmazott egyetemi adjunktus volt.
A résztvevőket házigazdaként Kopacz Tímea, a Demokrácia Központ és a Kézdiszéki Nemzeti Tanács munkatársa, valamint Biró Erika szörcsei református lelkész, a két civil szervezet elnöke köszöntötte.
A zsűrinek nehéz volt kiválasztania korcsoportonként a legjobb versmondókat, hiszen jobbná jobb, közismert és kevésbé ismert Petőfi-szavalatok hangzottak el. A díjazottak: * óvodások, I. és II. osztályosok: 1. Dávid Zsolt (Kézdivásárhely, Molnár Józsiás-iskola), 2. Bogdán Barna Hunor (Szörcse), 3. Demeter Balázs (Molnár Józsiás-iskola), dicséret Lakatos Abigél (Molnár Józsiás-iskola), különdíj Bogdán Bence Hunor (Szörcse) * III–IV. osztályosok: 1. Majorán Beáta (Páva), 2. Boros István (Páva), 3. Nagy Dániel (Lemhény, 2. számú Elemi Iskola) * V–VIII. osztályosok: 1. Szabó Renáta (Kovászna, Kőrösi Csoma Sándor Iskolaközpont), 2. Péter Vanda (Kőrösi Csoma Sándor Iskolaközpont) és Simon Helén (Lemhény, Bem József-iskola), 3. Kopacz Norbert (Székelytamásfalva) * középiskolások: 1. Biszak Beáta (Kézdivásárhely, Bod Péter Tanítóképző), 2. Szabó Gabriella (Református Kollégium), 3. Csáki Kristóf Norbert (Bod Péter Tanítóképző). A díjazottak oklevelet, értékes könyvcsomagot és vásárlási utalványt kaptak.
Amíg a zsűri eldöntötte, hogy kik a legjobbak, addig az Erzsébet Teremben Teleki Aranka népviselet-készítő által tervezett és varrt ruhakölteményeket mutatott be öt fiú és öt lány Népi motívumok a modern ruházaton címmel.