Próbavizsgák utánTöbbet remélnek a nyári megmérettetéstől

2022. április 20., szerda, Közélet

Ha a márciusban tartott iskolaszintű felméréshez hasonlítjuk a nyolcadikosok számára április első hetében szervezett országos próbavizsga múlt héten közzétett eredményeit, az derül ki, az első próbálkozás alkalmával gyengébben teljesítők közül egyesek iparkodtak, és ezúttal jobb jegyeket kaptak, mások még a korábbi általánoson is rontottak – tudtuk meg Albert Andreától, a sepsiszentgyörgyi Gödri Ferenc Általános Iskola igazgatójától.

  • A Gödri Ferenc Általános Iskolában komolyan veszik a felkészítést. Fotó: Albert Levente
    A Gödri Ferenc Általános Iskolában komolyan veszik a felkészítést. Fotó: Albert Levente

Korábbi évekhez hasonlóan a háromszéki nyolcadikosok román nyelv és irodalomból próbavizsgáztak a legsikertelenebbül, az 1698 jelenlévőből 858-an (50,53 százalék) érték el az ötös átmenőt, míg az országos teljesítmény 70,53 százalékos. Magyar nyelv és irodalomból csupán 72,62 százalékos az átmenési arány, míg az országos 82,45 százalék, matematikából az 59,79 százalék szinte azonos az országos eredménnyel. Összességében a próbavizsgázók 59,79 százaléka érte el az ötös általánost a három tantárgy eredményei alapján, ami az elmúlt évekhez viszonyítva jobb teljesítmény, de a próbavizsgáról hiányzó közel kétszáz nyolcadikossal együtt ez jóval kevesebb a gimnáziumi végzősök felénél.

A téma kapcsán azért is kerestük meg a Gödri Ferenc Általános Iskolát, mert ez a tanoda is részese a sepsiszentgyörgyi Diakónia Keresztyén Alapítvány márciusban indított programjának, amely révén velük együtt, Baróton, Sepsibükszádon és Sepsiskőröspatakon összesen több mint százötven nyolcadokos diáknak tartanak felkészítőket magyar nyelv és irodalomból, román nyelv és irodalomból, valamint matematikából.

A nyári záróvizsgák mintatesztjeinek első csomagját is a múlt héten tette közzé az oktatási minisztérium, amelyeket a tárcavezető szerint a próbavizsgák eredményeihez igazítottak, és ezentúl minden hétfőn (kivéve az ortodox húsvétot) megjelentetnek egy-egy sorozatot, amivel a diákok felkészülését kívánják segíteni – nyilatkozta a tárcavezető.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1237
szavazógép
2022-04-20: Közélet - :

Ezer köbméter fát koboztak el

Az erdészeti bűncselekmények leleplezése és megelőzése érdekében szervezett átfogó ellenőrzést április 5. és 12. között a megyei rendőrség.
2022-04-20: Közélet - Demeter Virág Katalin:

Négy tonna szemét a vizek mentén

A háromszéki vízügyi hivatal munkatársai is bekapcsolódtak a Tiszta Romániát elnevezésű, e hónap elején indított kampányba, melynek célja, hogy az ország minden településén összegyűjtsék az illegálisan hátrahagyott hulladékot.