A Győri Audi ETO KC döntetlent játszott a francia Brest Bretagne otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén. A visszavágót szombaton rendezik, a négyes döntőre pedig június 4-én és 5-én kerül sor a budapesti MVM Dome-ban.
Egy percet sem adtak maguknak és ellenfelüknek a csapatok, hogy játékba lendüljenek, a kezdés pillanatától nagy volt a küzdelem. Jól indultak a franciák, a 12. percben már három góllal vezettek a többet hibázó ETO ellen (7–4). Ambros Martín vezetőedző csakhamar időt kért, ám csapata több mint öt percig nem talált a hálóba, így nem változott a játék képe. A meccs harmadánál már 10–5 volt az állás, a győri együttes büntetőből sem voltak eredményes, a Brest viszont remekül védekezett. Ebben az időszakban a vendégcsapatból hiányzott a lendület, az átütőerő, és nem volt olyan játékos, aki ezen segíteni tudott. Az ETO nyitott védekezésre váltott, és a kapus Laura Glauser védéseinek köszönhetően csak háromgólos hátrányban volt a szünetben (11–8).
A második félidőt rosszul kezdte a francia gárda, ezért egy gólra csökkent az ötszörös BL-győztes Győr hátránya. Glauser helyére Amandine Leynaud érkezett a vendégkapuba, és hasonlóan jól teljesített, mint honfitársa. Továbbra is sok volt a hiba mindkét oldalon, ám amikor az 51. percben Anne Mette Hansen gólt lőtt, ismét döntetlen volt az állás (18–18). A dán balátlövő következő góljával a meccs során először az ETO állt jobban. Másfél perccel a vége előtt Veronica Kristiansen hétméterest rontott, de Pauletta Foppa góljára Estelle Nze Minko válaszolni tudott, így 21–21 lett a végeredmény. A két csapat nyolcadik alkalommal találkozott egymással a BL-ben, és három győri siker mellett ötödször zárult döntetlennel a meccs.