KézdivásárhelyÉpül az evangélikus egyház bölcsődéje

2022. május 18., szerda, Közélet

Két új tanintézmény is épül Kézdivásárhelyen, az egyik gazdája az önkormányzat, a másiké az evangélikus egyház. Ez utóbbinál a héten szünetel a munka, de jövő héten folytatják a tetőszerkezet kialakítását.

  • Az evangélikus egyház épülő kézdivásárhelyi bölcsődéje. Fotó: Bartos Lóránt
    Az evangélikus egyház épülő kézdivásárhelyi bölcsődéje. Fotó: Bartos Lóránt

2021 júliusában helyezték el a Luther Márton utcában egy új bölcsőde alapkövét, amely alá egy időkapszula is került. Azóta jelentős a haladás az épületnél, amelyet a megyeszékhelyi Bodor Architectures iroda építésze tervezett a Starconstruct Judit Kft. együttműködésével: körvnalazódtak a falak, a terebélyes ingatlan egy részére pedig a gerendák is felkerültek.

A kivitelezéssel foglalkozó kolozsvári Smart Construct Kft. emberei egy hét pihenőt vettek ki – tudtuk meg Végh Nimród szórványlelkésztől, aki szerint jövő héten újra nyit a telep, folytatódik az ácsmunka, illetve kiássák a bölcsődét és a délutáni óvodát kiszolgáló tornaterem alapját is.

Az evangélikus egyház a magyar kormány, a püspöki hivatal és a kézdivásárhelyi egyházközség összefogása révén építi az új tanintézményt. A szórványlelkész elmondta, száz evangélikus hívük van a céhes városban. „Felekezeti hovátartozás nélkül fogadjuk majd a gyermekeket, délelőtt az új épület bölcsődeként fog működni, délután pedig foglalkozások lesznek kiemelt figyelemre szoruló gyerekek számára” – mondotta érdeklődésünkre a lelkész, aki szerint a központot valamikor a jövő év folyamán fejezhetik be.

Amint arról korábban beszámoltunk, Kézdivásárhelyen a tanítóképző udvarán is épül egy óvoda, illetve Gábor Áron Szaklíceum szomszédságában román kormánypénzből építtet egy újabb bölcsődét az önkormányzat. Ez utóbbira hamarosan meghirdetik a közbeszerzést – tudtuk meg Bokor Tibor polgármes­tertől.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 474
szavazógép
2022-05-18: Közélet - Bokor Gábor:

Újabb támogatás mezőgazdászoknak

Háromszázmillió eurós uniós alapból nyújtanak segítséget Covid-19-támogatás címen kis és közepes mezőgazdasági vállalkozásoknak, valamint agrár-élelmiszeripari egységeknek. A támogatás folyósítását a 2022/61-es sürgősségi kormányrendelet szabályozza. Erről a témáról tartott felvilágosítást az OTP Consulting részéről Olti Ágoston és Gergely Krisztián a Székely Gazdaszervezetek Egyesülete (SZGE) falugazdászainak. 
2022-05-18: Kármentő - László Zsuzsa:

Dühöm és a négy elemi

Előre jelzem, hogy most durván fogalmazok. Mert mérges vagyok, de nagyon is. Szóval, igen sok emberrel lenyeletném a mobiltelefonját. Rossz látvány lenne, tudom. Nem vagyok híve semmiféle bántalmazásnak, a legkisebb agresszióra is összerándul a gyomrom. De legalább előre szóltam.