Kézdivásárhelyen, illetve a megyében a ballagások sorát a Gábor Áron Szakképző Líceum tanulói kezdték el pénteken, ahol két nappali – számítástechnika, valamint erdészeti és erdőkitermelési szak –, két esti líceumi tagozat – készruhagyártó, valamint épületgépészeti és villanyszerelő szak – és két szakiskolai – ruhatervező, valamint gépkarbantartó és -javító szak – osztályának 139 diákja búcsúzott. Rajtuk kívül Babos Csaba osztályfőnök három évtizede elballagott véndiákjai is visszatértek egykori iskolájukba. Szombaton a református templomban a Református Kollégium természettudományok, illetve reformátusvallás-osztályainak 60 végzőse ballagott el.
A Gaudeamus akkordjaira a hat végzős osztály tanulói, élükön az osztályfőnökökkel a Gábor Áron Szakképző Líceum épületéből az udvarra vonultak, ahol nagyszámú szülő, nagyszülő, hozzátartozó és meghívott jelenlétében kezdetét vette a hagyományos ballagási ünnepség. Elsőként Finna István iskolaigazgató köszöntötte az egybegyűlteket. „Sajnos olyan társadalomban élünk, ahol hiány van jó szakemberekből, egy jó láncfűrészkezelőből, egy szakemberből, aki a házam mellett a fámat kivágná vagy a diófámat megnyesné, vagy éppen automata locsolóberendezésemet beállítaná, esetleg a lakásomban a villanyvezetéket újra cserélné. Igen, kedves végzősök, ezek lennétek ti, és úgy érzem, hogy az elméleti tudást megadtuk nektek ebben az iskolában és a gyakorlatba is bevezettünk. Most már csak rajtatok múlik, hogy mennyire lesztek kitartóak és mennyire tökéletesítitek az itt szerzett alapokat” – mondotta többek között Finna István, majd Vizi Beáta XI. B osztályos tanuló Szabó Magda Hinni című versével köszöntötte ballagó társait.
Madarász Éva aligazgató ünnepi beszédében kijelentette: „A jövőben dolgos, szorgalmas kezekre lesz szükség, hiszen a munkahelyek várják a jól képzett fiatal szakembereket. Úgy gondolom, a közös munkának akkor volt értelme, ha azt csináljátok, azzal foglalkozhattok, amit igazán szerettek, ami igazán érdekel. Ne feledjétek, hogy a ti sikereitek a mi sikerünk is”. Ezután Kovács Katalin XI. A osztályos tanuló William Blake Egy homokszemben lásd meg a világot című versét szavalta el. A megyei tanfelügyelőség köszöntését Marius Popescu szakoktatásért felelős tanfelügyelő tolmácsolta kifogástalan magyar nyelvtudással. A tanfelügyelő beszéde után Elek Henrietta X. B osztályos tanuló Márai Sándor Felelni című költeményével köszöntötte a ballagó diákokat és az ünneplőket.
Bokor Tibor polgármester üzenetét Madarász Éva igazgatóhelyettes tolmácsolta. „Őszintén remélem, hogy minden végzősnek sikerül megérkezni oda, ahová vágyai, álmai vezérlik” – hangzott el a polgármester üzenetében, majd Kádár Anett XI. B osztályos tanuló a Most élsz című dallal köszöntötte az ünnepséget. Zongorán kísérte Marthi Szabolcs IX. A osztályos diák. A XI. osztályosok nevében Kelemen Ottó mondott búcsúbeszédet, majd az emlékszalagok átadása következett.
A végzős diákok nevében Dobra Szilvia XII. A osztályos tanuló búcsúzott el, az ünnepélyes zászlóátadást követően Bartok Andrea és Kerekes Ákos Aranyosi Ervin Lásd meg a fényt című versével, Páll Bence a Nem szoktam, nem szoktam című dallal, Pakó Zsolt Hamvas Béla Útravaló című versével tette ünnepélyesebbé az eseményt. Bartok Andrea és Straua Medárd a ballagó diákok nevében a népszerű Szállj fel magasra című Piramis-dallal búcsúztak el iskolájuktól.
Az ünnepség az éltanulók díjazásával folytatódott. A városháza különdíját Madarász Éva adta át Deák-Gáspár Klára Boglárka XII. B osztályos évfolyamelsőnek, az EVITA-díjat idén Dobra Szilvia és Tuzson Zoltán vehette át. A Rotary Klub különdíját Barta Vilmos vállalkozó nyújtotta át Straua Medárdnak A Romániai Magyar Pedagógusszövetség díját Kacsó Éva tanárnő Dobra Szilviának adta át, majd az osztályfőnökök díjazták a legjobb tanulókat. A jelen levő véndiákoknak Babos Csaba osztályfőnök emléklapot adott át. Az iskolazászló ünnepélyes kivitele után a hozzátartozók virágokkal köszöntötték a végzősöket.