Újabb állomásához érkezett a Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) többéves erdőültetési és környezetnevelési programja: tegnap délben a sepsiszentgyörgyi Plugor Sándor Művészeti Líceum udvarán álló Napkapu-szobor újabb elemekkel bővült.
Péter Alpár képzőművész alkotása, a Napkapu a HKA kezdeményezte programmal párhuzamosan fejlődik és alakul, ezúttal közel kétszáz, az erdőültetésbe idén bekapcsolódó diák, szülő és pedagógus nevét helyezték be azokba a kerámiakapszulákba, melyeket az alkotás bronzelemei rejtenek. A művész elmondta, alkotóként minden évben tud örülni annak, hogy alakul a Napkapu, s ez mindig új lendületet ad. Megjegyezte, a szobor hamarosan két újabb rézlemezzel is kiegészül, erre kerülnek fel a programra vonatkozó tájékoztatók.
Bereczki Kinga, a HKA ügyvezetője felidézte, a három évvel ezelőtt indult projekt során eddig 12 500 facsemetét sikerült diákokkal együtt elültetniük az önkormányzat által biztosított területen, s arra is időt, energiát fordítanak, hogy a telepített fácskáknak gondját viseljék. Az újabb, harmadik kapszula elhelyezése kapcsán úgy fogalmazott, a kezdeményezőknek ezt ünnepi pillanatként kell megélniük, hiszen mindig arra a kezdő momentumra emlékezteti őket, amikor tervezni kezdték az erdőtelepítést. Úgy vélte, a környezetnevelési program részeként levetített animációs film főszereplőjéhez hasonlóan mindannyiukat közös cél vezérli: hogy munkájuk eredményeként az érintett területen erdő cseperedjék. „Ha összefogunk, hihetetlen dolgokat vagyunk képesek együtt megteremteni” – összegzett az erdőültetés ötletgazdája, Tulit Éva színművésznő, aki a programhoz kapcsolódóan Péter Alpárral az iskolákban környezetnevelési műhelyeket szervez a gyermekeknek.
A Napkapu-programba már kezdetekben bekapcsolódó Finta Kincső tegnap elmondta, szereti a természetet, közel áll hozzá, és túrázni is jár, így kihívásként élte meg az faültetést, mely által tulajdonképpen a jövő generációnak hagynak hátra valamit. „Szebbé tesszük, építjük a környezetünket, nem csak romboljuk” – összegzett.