Nagyszerű idényt tudhat maga mögött a sepsiszentgyörgyi Bálint Bernadett, aki a TT Moravský Krumlov mezében ezüstérmet szerzett a cseh élvonalban és a Europe Trophy nemzetközi asztalitenisz-versenyen, korábban pedig a Közép-európai Szuperligában nyert aranyérmet. A 26 éves háromszéki sportoló a következő szezonban két pontvadászatban is igyekszik helytállni majd: a romániai Szuperligában a Nagykárolyi Victoria, a görög első osztályban pedig a Sarises Florinas játékosaként.
Június 17. és 19. között rendezték a cseh Havirovban a Europe Trophy nagydöntőjét, ahol Bálint Bernadett és a TT Moravský Krumlov a B-csoportban az első helyen végzett, miután szettveszteség nélkül legyőzte osztrák, angol és belga ellenfelét. A cseh csapat az elődöntőben magabiztosan diadalmaskodott osztrák ellenfele felett, a döntőben pedig a Panathinaikosz alakulatával küzdött az aranyéremért, azonban végül a görög gárda örülhetett.
„A cseh bajnokságban a döntőbe jutás volt a célunk, viszont szerettünk volna nagyot álmodni és megnyerni a pontvadászatot. A döntő párharc első felvonását idegenben elvesztettük (5–1), ám hazai pályán a visszavágóban csak egy szett választott el a győzelemtől, de végül vereséget szenvedtünk (5–4), így már nem került sor a mindent eldöntő harmadik összecsapásra. Elégedetlenek nem lehetünk, mivel ez a klub eddigi legjobb eredménye az élvonalban. Sikerrel szerepeltünk európai kupákban is, ahol a Közép-európai Szuperligában elsők lettünk, a Europe Trophy viadalt pedig ezüstéremmel zártuk, miután a fináléban a görög ellenfelünk jobbnak bizonyult” – nyilatkozta Bálint Bernadett.
Bálint Bernadett egy évet töltött Csehországban, ahol klubcsapatával eddigi pályafutása legsikeresebb idényét zárta. A folytatásban a szlovén WTT Feeder Otocec viadalon teszi próbára magát, majd júliusban két Budapesten zajló nemzetközi tornán, ezt követően augusztus 13. és 21. között a Németországban zajló Európa-bajnokságon száll versenybe. A székelyföldi asztaliteniszező elmondta, szeptembertől két bajnokságban is játszik: a romániai Szuperligában a Nagykárolyi Victoria színeiben, a görög első osztályban pedig a Sarises Florinas játékosaként.
Hozzátette, amióta változtak a szabályok, és lehetőség van egyszerre több pontvadászatban szerepelni, számára az első szezon lesz, amikor két országban is versenyez. Kíváncsian várja, hogyan tud majd két bajnokságban, emellett pedig a magyar válogatottal is helytállni. Bízik benne, hogy pályafutása során Sepsiszentgyörgynek lesz felnőtt női asztalitenisz-csapata is, és lehetősége nyílik szeretett szülővárosát képviselni.
Eredmények, Europe Trophy, nagydöntő: TT Moravský Krumlov–SU Sparkasse Kufstein (Ausztria) 3–0, TT Moravský Krumlov–Fusion TTC (Anglia) 3–0, TT Moravský Krumlov–AFP Antwerpen (Belgium) 3–0, TT Moravský Krumlov–Ossiachersee Bodensdorf (Ausztria) 3–0, TT Moravský Krumlov–Panathinaikosz (Görögország) 1–3. (miska)