A magyar női vízilabda-válogatott ezüstérmet szerzett a világbajnokságon, miután a szombati döntőben, óriási csatában, 9–7 arányban kikapott a sorozatban negyedszer győztes, az elmúlt három olimpián is első Egyesült Államok csapatától a Margitszigeten.
A magyar válogatott a 2013-ban szerzett bronzérem után lett újra dobogós világbajnokságon, legutóbb 2005-ben Montrealban játszott vb-döntőt, akkor Faragó Tamás irányításával éppen az amerikai csapatot győzte le hosszabbítás után.
Vályi Vanda elhozta a labdát a ráúszásnál, majd az első kimaradt magyar emberelőny után Gurisatti Gréta szerzett vezetést. Az amerikai csapat a negyed feléhez érve találta el először a kaput, ekkor fórból Madeline Musselman egyenlített, aki nem sokkal később szintén eredményes volt (1–2).
A második felvonásban Keszthelyi-Nagy Rita egyenlített, azonban egy ellentámadás után Musselman már a harmadik találatát jegyezte. A folytatásban Gurisatti fórban pattintott a keresztléc alá, megtörve ezzel a kapus, Ashleigh Johnson magabiztosságát. Egy perccel a félidő előtt az amerikai alakulat újra fórt kapott, amelyet ezúttal Maggie Steffens váltott gólra (3–4).
A harmadik játékrész elején az amerikai gárda egy szép ejtéssel növelte előnyét, majd Bíró Attila időt kért, a figurát pedig Gurisatti fejezte be. Egy vitatható amerikai ötméteres következett, ráadásul Rybanska Natasa kipontozódott, Musselman negyedik góljával pedig visszaállt a kétgólos különbség. Nem sokkal később Magyari Alda kezéről befelé pattant Ryann Neushul lövése (4–7).
A záró negyed elején Neushul könnyű gólt lőtt, ezt követően a magyar csapat Máté Zsuzsanna találatával felzárkózott, majd Szilágyi Dorottya volt eredményes. Másfél perccel a vége előtt Keszthelyi-Nagy kapufás góllal egyetlen találatra hozta fel a házigazdákat. Egy védekezési hiba után azonban a vendégek 49 másodperccel a vége előtt ötmétereshez jutottak, Musselman pedig eldöntötte az aranyérem sorsát (7–9).
A női torna végeredménye: 1. Egyesült Államok, 2. Magyarország, 3. Hollandia, 4. Olaszország, 5. Spanyolország, 6. Ausztrália, 7. Görögország, 8. Franciaország, 9. Kanada, 10. Új-Zéland, 11. Kazahsztán, 12. Argentína, 13. Dél-afrikai Köztársaság, 14. Brazília, 15. Thaiföld, 16. Kolumbia.