Keresztény Értelmiségiek SzövetségeSzolgálni jöttek

2007. július 21., szombat, Közélet

Nem lejöttünk Budapestről, hanem azért vagyunk itt, mert szolgálni szeretnénk — ezekkel a szavakkal vezette be dr. Pálmai Tamás, a magyarországi Keresztény Értelmiségiek Szövetsége országos elnökségének tagja a csütörtök esti közönségtalálkozót, melynek célja a szövetség bemutatása mellett egy itteni KÉSZ-csoport majdani megalakítása.

A szövetség bemutatására dr. Osztie Zoltán római katolikus plébános, egyetemi tanár, a KÉSZ országos elnöke vetített képes előadással készült, erre azonban — az áramszolgáltató ,,jóvoltából" — nem kerülhetett sor. A lényeget azonban elmondhatta a lelkipásztor: mindenekelőtt bocsánatot kért, amiért némely politikusok a két és fél év előtti népszavazáson elárultak bennünket. Véleménye szerint nem is kérdés, hogy egy nemzet lennénk-e, összetartozásunk nem lehet vitatéma. Épp ezért tartja a KÉSZ — melynek egyik célja a Csonka-Magyarországon kívül rekedtekkel a kapcsolattartás — oly fontosnak, feladatának tulajdonképpen, hogy a jelenlegi országhatárokon belül élőkkel megismertesse Erdélyt, a most regnáló politikum és a kommunista rendszer által beléjük sulykolt tévhit eloszlatásához segítve.

A szövetség ezt sajátos eszközeivel szándékszik megvalósítani, tizennyolc éves fennállása óta bebizonyosodott, alkalmas eszköz az evangelizáció — a keresztény örömhír terjesztése életünk minden területén — hirdetésére. A KÉSZ-nek kovászképzőnek kell lennie — jelentette ki az elnök, ezért tagjai szerepet vállalnak a közéletben, politikai tevékenységet is gyakorolnak, bár párttagságot nem vállalnak. S ha már felmerült a politika, dr. Osztie Zoltánnak el kellett mondania: a kormányváltásra, ,,Gyurcsány és a többi gengszter" menesztésére más eszköz nem állván rendelkezésükre, meghirdették a Spirituális harc Magyarországért nevű kezdeményezést, mely Jézus szavait — ,,Ez a fajzat nem űzhető ki másképp, csak imádsággal és böjttel" (Mk 8, 29) — követve, böjttel és imádsággal próbálja megtörni a gonosz hatalmát nemzetünk felett.

A kitartó áramszünet közepette előbb Sándor Kerestély Ferenc, a békési KÉSZ titkára, majd dr. Pálmai Tamás ismertette a KÉSZ szerteágazó, karitatív és szociális, illetve kulturális térre is kiterjedő tevékenységét, politikai szerepvállalásukra legjellemzőbb: a jobboldal összefogásával el tudták érni, hogy Békés városában a rendszerváltás után három ciklussal megdöntsék a kommunista uralmat.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1233
szavazógép
2007-07-21: Közélet - Hecser László:

Igény a könyvtárra

A Baróti Napok alkalmával új székhelyre költözött városi könyvtár kezd magára találni. A könyvkölcsönzés mellett az internet-hozzáférés is biztosított, illetve tanfolyamok is indulnak — tudtuk meg Moroianu Rékától, az intézmény vezetőjétől.
2007-07-21: Máról holnapra - Bogdán László:

A vörös báró és a banánhéjak

Amikor Băsescu államfő, akkor még mély egyetértésben Tăriceanu miniszterelnökkel, meghirdette az Európai Unióban is állandóan vád és panasz tárgyát képező korrupcióellenes háborút, és megalakult a korrupcióellenes ügyészség, s megkezdődtek a vizsgálatok bizonyos gyanús üzelmekbe keveredő pénz- és üzletemberek, valamint politikusok ellen, sokáig úgy tűnt, igazuk lesz a bírálóknak, nálunk valóban létezik korrupció, csak éppen korruptak nincsenek.