Megnégyszerezték a sporttámogatásokat

2022. augusztus 8., hétfő, Közélet

Öt év alatt megnégyszerezték a teljesítménysport támogatását, és ennek eredménye meg is látszik, mondotta Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke a közgyűlés hétfői ülésén, melyen többek között az élcsapatok támogatásáról is döntöttek.

  • A hatszoros bajnok és hétszeres Román Kupa-győztes Sepsi-SIC női kosárlabdacsapat mérkőzésen. Fotó: Miska Brigitta
    A hatszoros bajnok és hétszeres Román Kupa-győztes Sepsi-SIC női kosárlabdacsapat mérkőzésen. Fotó: Miska Brigitta

A megyei önkormányzat múlt hónapi ülésén fogadták el A teljesítménysport népszerűsítése című programot, amely tartalmazta a támogatási feltételeket és célkitűzéseket. Azóta kiírták a pályázatot, csütörtökön volt a leadási határidő, és pénteken kiértékelték az igényléseket. A végső döntést a tanács hozta meg hétfőn. Igyekeznek, hogy mielőbb megköthessék a támogatási szerződéseket, és a klubok felhasználhassák a pénzt az őszi idényben. A támogatási összegek a 2022–2023-as idényre szólnak, és annak első részét kapják meg a klubok az ősszel.

A Sepsi-SIC sportegyesületet 4,25 millió lejjel támogatják, ebből az idén 2,05 millió használható fel. A pénzt a női kosárlabdacsapat hazai és nemzetközi szerepléseire, a kézilabda, birkózás, kerékpár és asztalitenisz szakosztályok felnőtt és ifjúsági csapatai bajnokságban való részvételének biztosítására nyújtják.

A további elosztás szerint a Kézdivásárhelyi Sportegyesület (KSE) a felnőtt és ifjúsági női kosárlabda csapatának az országos bajnokságban való részvételére 1,2 millió lejt (ebből idén 530 ezer), a Sepsi OSK Sportklub U16-os és U17-es korosztályos labdarúgó bajnokságban való részvételére 200 ezer (ebből idén 100 ezer) lejt, a Fenestela 68 Hoki Klub Háromszéki Ágyúsok jégkorongcsapatának az országos bajnokságban és a Román Kupában való részvételére 1,15 millió (ebből idén 650 ezer) lejt kap.

Tamás Sándor kiemelte, az eredmények önmagukért beszélnek, a támogatás meghozta gyümölcsét. Részletezte, hogy a 2017–2018-as idényben 1,52 millió lej támogatást nyújtottak, a most kezdődő bajnoksági idényben 6,8 millió lejt. Ezen kívül idén tömegsportokra 200 ezer lejt különítettek el, melyre még a tavasszal pályázatot írtak ki.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 484
szavazógép
2022-08-08: Közélet - Bartos Lóránt:

Az ukrán háború és a közvilágítás (Kézdivásárhely)

Korszerűsítés előtt áll a kézdivásárhelyi közvilágítás, de a munkálat még nem kezdődött meg. Ennek oka – bármennyire is furcsa – részben az Ukrajnában zajló háború.
2022-08-09: Elhalálozás - :

Elhalálozás