Emlékjel a Borzik-tetőn

2022. augusztus 30., kedd, Közélet

Az Erdélyi Vitézi Rend Kézdiszéki Hadnagysága szombat délelőtt az esztelneki Csángótelepen található Borzik-tetőn Baricz Jakab István kezdeményezésére kopjafát állított az első és második világháborúban ott elesett honvédkatonák emlékére.

  • Fotó: Erdélyi Vitézi Rend
    Fotó: Erdélyi Vitézi Rend

Az emlékjelt a kézdisárfalvi Szabó Ottó fafaragó készítette az Erdélyi Vitézi Rend vezetőségének anyagi támogatásával. Az eseményen többek között Benedek Farkas Péter, az Erdélyi Vitézi Rend széktartója és Ilyés Levente, az Erdélyi Vitézi Rend háromszéki törzskapitánya is jelen volt. A résztvevőket Beke Ernő, a rend tagja köszöntötte. „Mi itt, Székelyföldön, őseink földjén igyekszünk megmaradni hőseink sírja mellett, ápolva emléküket, ránk hagyott nemzeti hagyományaink örökségét őrizve, újabb és újabb emlékeket emelve” – mondotta többek között Beke Ernő.

A családias hangulatú eseményen az első és második világháborúban hősi halált halt honvédekre, az akkori háborús körülményekre Székely Zsolt, az Erdélyi Vitézi Rend főkapitánya emlékezett. Ezután Baricz Jakab István megköszönte a barátai által nyújtott önzetlen segítséget. A kopjafát Beke Ernő és Baricz Jakab István leplezte le. Az emlékjelt Tamás József nyugalmazott püspök szentelte meg. Ambrus Ágnes Salamon Balázs, Esztelnek község polgármesterének üzenetét és köszönetét tolmácsolta az újabb emlékjel állítóinak. Az esztelneki Jánó Andrea az alkalomhoz illő verset szavalt, Mátyás Éva pedig egy székely siratót adott elő. Az ünnepség koszorúzással és himnuszaink eléneklésével, illetve az esztelneki művelődési otthonban közös ebéd elfogyasztásával ért véget.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1238
szavazógép
2022-08-30: Közélet - Fekete Réka:

Az utolsó nekifutásra készülnek (Pedagógusok elhelyezése)

Kilencvenegyen vizsgáztak tegnap és még ugyanannyian vizsgáznak ma az induló tanév előtt utolsó lehetőségként meghirdetett állásokra, előbbiek a tanulmányaiktól függetlenül elfoglalhatnak adott katedrát, utóbbiak a szakuknak megfelelő állásokra pályázhatnak.
2022-08-30: Közélet - Bodor János:

Újjáépítik „Bálint Gyuri hídját” (Kommandó)

A Nagy-Bászka folyón áthaladó, az Ölves erdőrész felé vezető erdei úton található régi hidat lebontják és helyébe teljesen új átkelőt építenek. Hogy a munkálatok ideje alatt a forgalomban ne legyen akadály, egy ideiglenes szervizhidat építettek 18 méterrel alább.