A napokban Kézdivásárhely több gyalogátjárójánál fehér színű gumikat fektettek le. A szőnyegszerű anyag a látássérülteknek nyújt segítséget az átkelésben.
Dr. Szilveszter Szabolcs alpolgármester érdeklődésünkre kifejtette: hasonló szőnyeg kerül minden átkelőhöz, ezzel a látássérültek átkelését könnyítenék. A szaknyelven taktilis vezetősávoknak nevezett anyag révén a vakok és rosszul látók a domborulatok és mélyedések szerint érzékelhetik, hogy hol van átkelő. A leragasztott vezetősávokon kettős minta van, ezek jelentését a vakok ismerik. A pontszerű gömbszeletek azt jelzik a látássérültek számára, hogy veszélyforrás következik, míg az erre a rétegre vezető, a haladás irányával párhuzamos bordázatú felület a biztonságos közlekedés irányát mutatja.
A közeljövőben más újítást is bevezetnek, így több villanyrendőr gyalogos lámpájához terveznek felszerelni kapcsolókat, ezzel könnyítve meg az átkelést.