A rövidre szabott nagyszebeni és a kihagyott bákói viadal után új navigátorral állt rajthoz a Jászvásár Ralin a sepsiszentgyörgyi Szabó Csongor, aki egyáltalán nem elégedett hétvégi teljesítményével. A háromszéki pilóta összetettben a 23., az RC4-es géposztályban a 8., míg a Peugeot Kupában az 5. helyen fejezte be a román ralibajnokság hetedik futamát.
A sepsiszentgyörgyi ralipilóta, Szabó Csongor legutóbb a július közepi Szeben Ralin állt rajthoz, amikor a második gyorsasági szakaszon megsérült az autója, és időnap előtt feladata a viadalt. A bajnokság közvetkező futamán azért nem vett részt, mert az nem szerepelt a Peugeot Kupa versenynaptárban, így a háromszéki sportoló szombaton bő másfél hónap után versenyezhetett újra. Sajnos a szünet nem tett jót Szabónak, aki szakított korábbi navigátorával, Marcus Andreoiuval, és a jászvásári futamon Andreea Aldeával vett rész. A kényszer szülte párosnak azonban nem ment a legjobban, hiszen a háromszéki pilóta összetettben a 23., az RC4-es géposztályban a 8., míg a Peugeot Kupában az 5. helyen tudta behozni autóját a román ralibajnokság hetedik futamán.
„Sajnos, változott a csapat-összeállítás, hiszen nemrégiben Marcus Andreoiu úgy döntött, elválnak útjaink, és mivel Rareş Fetean már elkötelezte magát a Jászvásár Ralira, így új navigátorral kellett nekivágnom a versenyhétvégének, és ez meglátszott az eredményünkön. Nehéz futam van a hátunk mögött, hiszen szombaton végig esett az eső, és nagyon csúszós volt a pálya. Emiatt sokat szenvedtem, a navigátorom sem volt valami magabiztos, így visszavettem a gázból, és csak annyit adtunk bele, amennyi ahhoz kellett, hogy célba érjünk. A Peugeot Kupa-beli ötödik pozícióval sem vagyok elégedett, de azt kell mondanom, hogy minimális a veszteség, hiszen még odaérhetünk a sorozat dobogójához. Ehhez októberben Kolozsváron nagyot kell menni, s remélem, akkor Rareș ül majd mellettem” – nyilatkozta érdeklődésünkre Szabó Csongor.
A Jászvásár Ralit a címvédő és listavezető Simone Tempestini–Sergiu Itu kettős (Škoda Fabia Rally 2) nyerte meg, miután a kilenc mért szakasz közül nyolcon bizonyult a leggyorsabbnak.
Eredmény: * összetett: 1. Simone Tempestini–Sergiu Itu (Škoda Fabia Rally 2) 1:20:57.2 óra, 2. Sebastian Barbu–Bogdan Iancu (Škoda Fabia Rally 2 Evo) 1:53.5 perc hátrány, 3. Bogdan Marișca–Sebastian Itu (Škoda Fabia R5) 2:22.1 p h. …23. Szabó Csongor–Andreea Aldea (Peugeot 208) 19.55.1 p h. * Peugeot Kupa: 1. Cristian Șugar–Vlad Colceriu (Peugeot 208 R2) 1:32:32.6 óra, 2. Marius Ioan Sîncrăianu–Alina Bianca Pop (Peugeot 208 R2) 2:28.2 p h., 3. Mihnea Hanea–Csegzy Levente (Peugeot 208 R2) 3:29.2 p. h. …5. Szabó–Aldea 8:199.7 p h. (tibodi)