Borús, esős időben zajlottak a hétvégén a fürdővárosban huszonharmadik alkalommal megszervezett városnapok. Bár a szervezők és a portékáikat kínáló árusok nagyobb számú érdeklődő közönségre számítottak, a helyzethez és körülményekhez képest jó volt a hangulat.
Az ínycsiklandó falatokat, kézműves és ipari termékeket kínáló árusok már péntek reggel készen álltak a közönség kiszolgálására, viszont délutánig kevés embert lehetett látni a rendezvény helyszínén. Aztán a kézdivásárhelyi Tanulók Klubjának fúvószenekara és mazsorettcsoportja felrázta a helybelieket.
A rendezvényt Gyerő József polgármester nyitotta meg hivatalosan, az elöljáró köszöntötte a jelen lévő helyi lakosokat és a szomszéd községek polgárait, a városban tartózkodó fürdővendégeket, a megyei vezetőket, parlamenti képviselőket, valamint az anyaországi Pápa testvérváros küldöttségét dr. Áldozó Tamás polgármester vezetésével, Gyula testvérváros küldöttségét dr. Görgényi Ernő polgármester vezetésével, Csenger testvérváros küldöttségét Erdős Tamás alpolgármester vezetésével és a Moldovai Köztársaságból érkezett Călărași testvérváros küldöttségét Ion Olari polgármester vezetésével.
Gyerő József ünnepi beszédében ismertette: Kovásznát 1952-ben emelték városi rangra, ezt követően lépett a gazdasági, társadalmi fejlődés útjára, és vált az ország egyik legismertebb gyógyüdülőjévé. „Városvezetőként megköszönöm mindazoknak, akik az elmúlt hetven év alatt odaadó munkával, tehetséggel, hozzáértéssel építették, fejlesztették, gyarapították a várost. Nekünk alapvető felelősségünk hozzárakni az elődök által elkezdett építménybe a saját tégláinkat, hogy majd nyugodt lelkiismerettel jobb, szebb, élhetőbb értékként adhassuk át őrségváltáskor az utánunk jövő nemzedékeknek” – hangsúlyozta a polgármester.
Az ünnepi megnyitó után a színpadon egymást váltották a közönséget szórakoztató zenekarok. Fellépett a Mandiga, az Édász (AC/DC tribute band), az Akela és a Backgrund együttes. Olykor eleredt az eső, ilyenkor a sörsátrak benépesedtek, de a borsos árak miatt a fogyasztás mérsékelt volt. Például egy kürtőskalácsért 20, egy lángosért 15 lejt kértek az árusok, de más enni-inni való sem volt olcsó.
Szombat délelőtt szintén esett az eső, a gyermekek szórakoztatására berendezett „vidámpark” üzemeltetői leengedték a levegőt a felfújható csúszdákból, és tanakodtak, hogy maradjanak-e vagy csomagoljanak. Délutánra az időjárás jóra fordult, így folytatódhatott a buli. A Tündérvár Székely Nagycsaládosok Egyesülete is meg tudta tartani a Sétatéren a gyermekfoglalkozásokat, amelyeken számos sokgyermekes család vett részt.
Estefelé Kaly után Tamás Gábor fellépése a nagy színpad elé csalogatta az idősebb korosztályok képviselőit is, majd a folytatásban a fiatalok éjfél utánig tomboltak az egymást követő, „modernebb hangzású” csapatok zenéjére.
Tegnap délután a magyar és román népzenéé, illetve néptáncé volt a főszerep. Fellépett a kászonaltízi hagyományőrző népi zenekar, valamint a Recefice, Românașul és Junii Covăsneni néptáncegyüttes. Este a Sing Floyd, Connect-R, Szikora Róbert és az R-GO koncertje után tűzijátékkal zárult a rendezvény.
A kovásznai városnapokon nem maradhatott el az immár hagyományossá vált bográcsfőzőverseny, amelynek szervezését a polgármesteri hivatal mostantól a helyi Pokolsár Egyesületre bízta. A versenyre több csapat nevezett be: a Katrosa Vadászegyesület, a FIKOSZ, a Voineștenii, a Honvéd, a Szabad Fü-Sze-Ész-Ők, a Lányos asszonyok és a Poklsár. A szakértőkből álló zsűri minden csapatot oklevéllel jutalmazott, de az ízek és a tálalás alapján az első helyet a Honvéd csapatnak, a másodikat a Szabad Fü-Sze-Ész-Őknek a harmadikat pedig a Lányos asszonyoknak ítélte oda.