Labdarúgás, Nemzetek LigájaSzalai Ádám csodagóljával győzelem Lipcsében

2022. szeptember 26., hétfő, Sport

A magyar labdarúgó-válogatott egygólos győzelmet aratott a németek vendégeként Lipcsében a Nemzetek Ligája ötödik körében, sikerével pedig biztosan a sorozat élvonalában marad. A magyar csapat ma 21.45-től zárja a sorozat csoportkörét, az utolsó fordulóban az olaszokat fogadja a Puskás Arénában, ahol már döntetlennel is az első helyen végez, és bejut a sorozat négyes döntőjébe. A találkozót a Digi Sport 2 élőben közvetíti.

  • Fotó: MTI / Illyés Tibor
    Fotó: MTI / Illyés Tibor

A magyar csapat bátran kezdett, ahogy júniusban, úgy ezúttal sem volt megilletődve esélyesebb riválisával szemben. Néhány perc után a házigazdák átvették az irányítást, de hiába birtokolták többet a labdát, a magyarok szervezett védekezésén nem találtak rést. Az újonc Kerkez Milos mind védekezésben, mind támadásban agilisan játszott, éppen az egyik bal oldali megindulása eredményezett egy szögletet, amelyet követően Szalai Ádám pályafutása talán legszebb gólját szerezte a címeres mezben. A magyar vezetés megtörte a németek lendületét, jó néhány perc kellett nekik, mire ismét fölényben futballoztak, de ez ismét meddőnek bizonyult, mert a magyar védelem hibátlan volt, nem hagyott területet a hazai támadóknak. A szervezettségről mindent elárul, hogy a magyar hálóőrnek először a 40. percben kellett védenie, amikor Thomas Müller fejesét ölelte magához.

A második félidő hasonló mederben kezdődött, mint ahogy az első abbamaradt. Gulácsi Péter az első bravúrjával megakadályozta az egyenlítést, ezt követően a németek kifejezetten veszélyes akciókat vezettek, de csak lesgólig jutottak. Marco Rossi legénysége a 60. percre rendezte a sorait. Nem sokkal beállítása után Ádám Martin remek lövését hárította Marc-André ter Stegen, ezt követően az utolsó negyedórában viszont a magyarok leginkább már csak a védekezésre összpontosítottak az előny megőrzése érdekében. A németek rendületlenül támadtak, ekkor már nagy nyomás volt a magyar kapun, de a hazai csapat komoly helyzetig alig jutott. A meccs lehetőségét egy kontra végén Kleinheisler László puskázta el. A magyarok hősiesen és önfeláldozóan védekezve megóvták kapujukat a góltól, így újabb bombameglepetést okozva Lipcséből is elhozták a három pontot.

Eredmények, Nemzetek Ligája, 5. forduló: * A-divízió, 3. csoport: Németország–Magyarország 0–1 (gólszerző: Szalai Á. 17.) * B-divízió, 3. csoport: Finnország–Románia 1–1 (gólszerzők: Pukki 12., illetve Tănase 52.).

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 495
szavazógép
2022-09-26: Sport - Miska Brigitta:

Kikapott hazai pályán a Sepsi OSK II., pontot szerzett idegenben a KSE (Labdarúgás, 3. Liga)

A harmadosztályú labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában a Sepsi OSK II. szombaton hazai környezetben remekül tartotta magát az esélyesebb Plopeni ellen, azonban a hajrában mégis vereséget szenvedett. A Kézdivásárhelyi SE szintén szombaton bravúros döntetlent játszott az addig százszázalékos mérleggel rendelkező Blejoi vendégeként, így másodszor sikerült pontot szereznie a pontvadászatban.
2022-09-26: Sport - :

Federer könnyek között búcsúzott (Tenisz)

Egyetlen tenisztorna van a világon, ahol Novak Djokovic magasba emeli az öklét, ha Rafael Nadal megnyer egy pontot, ez pedig a Laver Kupa. Egyetlen teniszező van a földön, aki még 24 év után, karrierje utolsó meccsén is képes olyan ütésre, amilyet korábban soha nem produkált, ez pedig nem más, mint Roger Federer.