A napokban zárult a sepsiszentgyörgyi Junior Business Club (JBC) tizenharmadik alkalommal megszervezett workshoptábora, melyet idén Figyelj a részletekre! mottóval tartottak Kommandón. A kezdeményezők célja az volt, hogy rendezvényükkel támogassák a fiatalok elhelyezkedését a vállalkozói-gazdasági közegben, valamint a társadalmi életben, ugyanakkor az önfejlesztésre is összpontosítottak – derül ki a JBC beszámolójából.
Szakmai előadásokkal, tartalmas műhelymunkákkal és szabadidős tevékenységekkel várták a résztvevőket az idei táborba, melynek megnyitóján Karácsony Zsolt, a JBC elnöke elmondta, ugyanolyan lendülettel és energiával vágtak neki a rendezvénynek, mint évekkel ezelőtt. Kiemelte, míg az első tábor résztvevői között még egyetlen vállalkozó sem volt, az évek során azonban több mint százan indítottak el saját céget a rendezvény hatására.
A szakmai előadások alatt több témát is érintettek a meghívott előadók. György Eszter, a Delikates Kft. társtulajdonosa felidézte, több mint tíz éve tapasztalatok nélkül vágtak neki a vállalkozói életnek, az évek során tanultakat azonban igyekeznek beépíteni, munkájukban hasznosítani. Úgy fogalmazott, számukra a vállalkozás nem munkahely, hanem elsősorban egy életforma és gondolkodásmód, olyan csapatmunka, amely a fejlődés és az önismeret lehetőségét is magában hordozza.
András-Nagy Róbert, a megyei sürgősségi kórház menedzsere a stratégia és a munkaszervezés fontosságára hívta fel a figyelmet, de az alkalmazottak folyamatos képzésének szükségességéről is beszélt.
A könyvelés fontosságáról, a mérleg lényegéről, a tisztességes adózás hosszú távú jelentőségéről Andrei Mihai, az Amiro Cont tulajdonosa beszélt egy műhelymunka keretében, ahol új befektetési lehetőségekről, piacelemzésről is szó esett.
Szabó Árpád közgazdász, vállalkozásfejlesztési tréner és egyetemi oktató előadásában a vállalkozói döntéshozatal témáját járta körül, s elemezte a döntéseinket meghatározó különböző tényezőket is.
A tábor vendége volt továbbá Balázs Aaron gyergyószentmiklósi grafikus, vállalkozó, a Bikkla elektromos kerékpárkölcsönző alapítója és társtulajdonosa, Farkas Levente, a Marketingiskola.ro alapítója, aki 18 éve foglalkozik kis- és középvállalkozásokkal, Kállai Emánuel, a Mark.ethical Agency tulajdonosa, marketingszakértő, akinek vállalkozása az online marketingeszközök etikus üzleti használatára fókuszál. Vlad Vidican ügyvéd, aki 2016 óta vezeti Háromszék legnagyobb ügyvédi irodáját, egy műhelymunka keretében érdekes jogi praktikákkal ismertette meg a fiatal résztvevőket. A kommandói vállalkozói műhely kiemelt támogatója Kovászna Megye Tanácsa volt.