Harmadik sokszerzős kötetét adta ki a Székelyföldi Magyar Újságírók Egyesülete (SZMÚE): a Kárpátországi téridő című kiadványt pénteken a Bod Péter Megyei Könyvtárban ismertették a közönséggel.
A kötetet bemutató Szekeres Attila felelevenítette: a SZMÚE elsőként Léphaft Pál vajdasági karikaturista rajzaiból és az azokhoz társított szösszenetekből készített kötetet, majd arra kérték a Kárpát-medencében és a nagyvilágban élő újságírókat, egy-egy családi történetet írjanak meg a második kötetbe. Harmadik alkalommal úgy szólt a felkérés, egy-egy neves magyar személyiséghez keressenek kapcsolódási pontot a szerzők – erre válaszolva harmincegy szerző harminc írást adott le (van egy négykezes), mondta el a kötetet szerkesztő Szekeres Attila. Hozzátette, nem mindenki találta meg az alagutat, akadt, aki régebbi szövegét adta a kötethez, de így is érdekes összkép alakult ki, hiszen maguk a történetek mind-mind érdekesek, olyan írások, amelyek nem csak a megírt személyiséget tükrözik, hanem magát a szerzőt is, fogalmazott Szekeres Attila.
A könyvbemutatón jelen volt több társzerző is, a továbbiakban ők meséltek arról, miért épp azt a személyiséget választották írásuk „témájául”, végül Galbács Pál (mindhárom kötet ötletgazdája) mintegy összegzésként ismertette, bár a kötet nem összmagyar felkiáltással született, de akik írtak bele, azok megértették: együvé tartozunk, együtt gondolkodunk, és ha összefogunk és egy elképzelés köré csoportosítjuk gondolatainkat, jó dolgok születhetnek.