Rossz nyomon az ügyészség?

2022. október 7., péntek, Belföld

A védelmi minisztérium közleményt adott ki az Agerpres megkeresésére, amelyben azt írja, hogy a MiG 21-LanceR repülőgépek 2018 és 2021 között nem a használt üzemanyag okozta károsodások miatt vesztegeltek a földön. A szaktárcát azt követően reagáltatta a hírügynökség, hogy a Ploieşti megyei Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) kivizsgálást indított két üzletember ellen, miután a jelek arra utalnak, hogy a román légierő egyes repülői nem megfelelő minőségű üzemanyag miatt rongálódtak meg.

A védelmi minisztérium közleménye szerint 2018 és 2021 között a MiG 21-LanceR flotta képes volt küldetéseinek teljes körű ellátására, beleértve a légi járőrszolgálatokat is. „Az említett periódusban nem voltak olyan időszakok, amikor a MiG 21-LanceR repülőgépflottát a felhasznált üzemanyag minősége miatt előállt technikai okokból tartották a földön” – fogalmaz a szaktárca, hozzátéve, hogy a Jet Fly Hub céggel nyílt közbeszerzési eljárás révén, a vonatkozó törvények betartásával kötöttek szerződést.

A közlemény arról is beszámol, hogy 2018. december 14-én minőségi kivetnivalókat találtak a leszállított üzemanyagban, ezért a szállítót értesítették, hogy az árut nem veszik át. A szállítás ismét beindult, amikor a cég a szerződés műszaki előírásainak megfelelő üzemanyagot biztosított.

A keretmegállapodást a minisztérium 2021. július 31-én, az eredeti határidő lejárta előtt egyoldalúan felmondta, mivel a cég többször késett az áru leszállításával.

Az említett időszakban a MiG 21-LanceR gépeken az üzemanyag-ellátó berendezések szennyeződésektől való megtisztítása, illetve rutinszerű javítási munkák céljából végeztek beavatkozásokat. „Jelenleg egyik esetben sem jelenthető ki, hogy ok-okozati összefüggés áll fenn a cég által szállított üzemanyag minősége és a bejelentett hibák előfordulása között” – írja a védelmi minisztérium.

A DIICOT kivizsgálást indított Cristian Berendel és Dan Florin Berendel ellen, miután a gyűjtött bizonyítékok arra utalnak, hogy a védelmi minisztérium egyes repülői a két üzletember cége által szállított, nem megfelelő minőségű üzemanyag miatt rongálódtak meg. Mivel a védelmi és stratégiai szerepet ellátó repülőgépek kénytelenek voltak a javítóműhelyben vesztegelni, és figyelembe véve azt is, hogy Románia NATO-tagállam, az ügyészek szerint a csalás a nemzetbiztonság rovására történt, a tettek pedig kimerítik a rombolás bűncselekményét.

A nyomozó hatóság becslése szerint az okozott kár 32 553 147,19 lej.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1238
szavazógép
2022-10-07: Belföld - :

Schengen karnyújtásnyira

Kelemen Hunor arra számít, hogy Románia a szárazföldi és vízi határaival 2023. január elsejétől, a repülőtéri határátkelőivel pedig március elsejétől beléphet a schengeni térségbe. A miniszterelnök-helyettes erről aradi sajtótájékoztatóján beszélt tegnap délután, újságírói kérdésre válaszolva.
2022-10-07: Belföld - :

Kevés medvét lőnek ki

Romániában 2019 júliusa óta 243 veszélyesnek ítélt medvét lőttek ki, 25-öt fogtak be és helyeztek át hatósági engedéllyel – derült ki a Környezetvédelmi, Vízügyi és Erdészeti Minisztérium honlapján közzétett táblázatokból.