Országszerte állásbörzét szervez október 14-én az országos munkaerő-foglalkoztatási ügynökség, a rendezvényt Háromszéken két városban is lebonyolítják.
Kelemen Tibor, a megyei munkaerő-foglalkoztatási ügynökség vezetője lapunk érdeklődésére elmondta, a szabad állásokról ezúttal Kézdivásárhelyen, az intézmény székhelyén, valamint Sepsiszentgyörgyön, az ügynökség Dália utcai képzőközpontjában is tájékozódhatnak a fiatalok. Mindkét helyen 10 órától várják az érdeklődőket.
Az igazgató jelezte, az eseményt annak ellenére is próbálják lebonyolítani, hogy az ügynökség nyilvántartásaiban mindössze száz végzős fiatal szerepel a céhes városban, illetve a megyeszékhelyen, az érintetteket meghívóban értesítik a munkaerő-toborzásról. A helyzethez igazodva kisebb rendezvényekre készülnek, s azoknak a munkaadóknak biztosítanak majd lehetőséget ajánlatuk népszerűsítésére, akik több állásra keresnek munkatársat.
Az országos munkaerő-foglalkoztatási ügynökség a közösségi médiában megjelent tájékoztatójában ismertette, a pénteki állásbörzére a végzősök mellett mindazokat várják, akik állást keresnek vagy váltanának. Augusztus végén Háromszéken 3564 állástalant jegyzett a munkaerő-ügynökség. (dvk)