Az idén májusban Román Kupa-győztes Sepsi OSK ma kezdi meg szereplését a versenysorozat 2022–2023. évi idényében. A sepsiszentgyörgyi csapat az idéntől új rendszerben zajló kupakiírás csoportkörének első fordulójában az FC Petrolul Ploiești vendégeként játszik az Ilie Oană Stadionban. A 18.15-kor kezdődő találkozót a bukaresti Horia Gabriel Mladinovici vezeti. A meccset a Digi Sport, a Prima Sport és az Orange Sport élőben közvetíti.
A háromszéki klub idén májusban szerezte meg története első serlegét, miután a bukaresti kupadöntőben diadalmaskodott az FC Voluntari felett. Ezt követően a székelyföldi csapat júliusban újabb trófeát szerzett, a piros-fehér mezesek ezúttal a Kolozsvári CFR legyőzése után a Szuperkupát emelhették magasba. A Sepsi OSK az idéntől új rendszerben zajló kupasorozatban azonos csoportban szerepel az FC Petrolul Ploiești, az FC Voluntari és az FC U Craiova együttesével, valamint a másodosztályban érdekelt FC Dinamo és az Unirea Slobozia csapatával. A sepsiszentgyörgyi alakulat mindhárom meccsét idegenben játssza, az FC Petrolul után az FC Dinamo és az FC Voluntari vendégeként. Az első és a második helyezett negyeddöntőbe jut.
Cristiano Bergodi és Nicolae Constantin együttese legutóbb júliusban csapott össze az élvonalbeli bajnokságban. Az Ilie Oană Stadionban rendezett mérkőzésen Gabriel Tamaș szerzett vezetést, amire Alexandru Tudorie válaszolt, így a találkozó pontosztozással zárult. Ezt megelőzően a Sepsi OSK és a Petrolul Ploiești 2020 márciusában szintén a Román Kupában találkozott, a negyeddöntőben a háromszéki gárda Andrei Dumiter találatának köszönhetően kiharcolta a továbbjutást, sőt, abban az idényben döntőbe jutott, ahol az FCSB ellen vereséget szenvedett.
„Az előző évekhez hasonlóan komolyan vesszük a kupasorozatot, címvédőként az a célunk, hogy csoportelsőként jussunk tovább. A keretünk mennyiségileg és minőségileg is rendben van, így a Petrolul ellen azok a labdarúgók kapnak lehetőséget a bizonyításra, akik az előző találkozókon kevesebb időt töltöttek a pályán. A bajnokságban az előző két meccset úgy vesztettük el, hogy jól játszottunk, a győzelmet viszont az ellenfelek gyűjtötték be. Úgy gondolom, a teljesítményünk alapján egyik esetben sem érdemeltünk vereséget. A kupamérkőzés után következik az FCSB és az Universitatea Craiova elleni összecsapás, amelyek szintén rendkívül nehezek lesznek, ám szükségünk van a pontokra, ha meg akarnánk tartani a felsőházi rájátszást jelentő helyünket. A bajnoki folytatásra mentálisan sokat segítene, ha a kupában megnyernénk az első mérkőzésünket” – mondta Hadnagy Attila ügyvezető igazgató.
Eredmények, Román Kupa-csoportkör, 1. forduló: CSM Alexandria–FC Farul Constanța 2–2 (gsz.: Stancu 34., Cioablă 86., illetve Torje 8., 58.), Újszentes–FC Rapid 1–4 (gsz.: Bodri 13., illetve Albu 34., 52., Emmers 58., Vojtuš 76.), FC Dinamo–FC U Craiova 0–0, Marosújvár–Chindia Târgoviște 1–0 (gsz.: Giurgiu 33. – tizenegyesből), Unirea Slobozia–FC Voluntari 0–1 (gsz.: Rață 54.), Gloria Buzău–FC Botoșani 0–1 (gsz.: Mailat 53. – tizenegyesből). (miska)