A jelenlegi időjárás nem indokolja, hogy az iskolák olyanképpen takarékoskodjanak, hogy lerövidítik a tanórák és a szünetek időtartamát, ha ezt tennék, azzal több veszteség érné a tanítást, mint amennyi anyagi hasznot jelentene a megspórolt napi harmincöt vagy negyvenöt perc – szögezte le lapunk megkeresésére Kiss Imre megyei főtanfelügyelő.
A „téli programra” való átállás lehetősége azért került szóba, mert az oktatási minisztérium kedden arról tájékoztatott, hogy az országban több iskola a tanórák és a szünetek lerövidítésével kíván takarékoskodni, és ennek törvényes módját is megtalálták, miszerint rendkívüli helyzetekben meghatározott időre módosítani lehet a tanórák és a szünetek időtartamát az iskolaigazgató indoklással ellátott javaslata alapján, a tanintézet igazgatótanácsának határozatával. A szaktárca ellenzi az úgynevezett „téli programra” való átállást, és átiratban kérte a tanfelügyelőségeket, támogassák az iskolákat a rendes órarend betartásában.
Kiss Imre hangsúlyozta, eddig az időjárás kedvezett, és nem gondolja, hogy az év hátralévő időszakában gondjuk lenne az iskoláknak a számlák kifizetésével, de a konkrét helyzetet nem ismeri, mert ez az önkormányzatokra, a tanintézmények fenntartóira tartozik. Az ötvenperces tanóra csökkentése hátrányos lenne mindenki számára, tekintve a két évet tartó járvány alatti veszteséget, még inkább fontos minden perc kihasználása – mondotta. A főtanfelügyelő úgy véli, a „téli programra” való áttérés helyi döntés alapján született egyes iskolákban, de minden valószínűség szerint kevés tanintézményről van szó, a szaktárca ellenben jónak látta elejét venni annak, hogy általánossá váljék, és ezért adott ki erre vonatkozó közleményt, illetve küldött átiratot a megyei tanfelügyelőségeknek.