Bővülés

2022. november 16., szerda, Pénz, piac, vállalkozás

A bruttó hazai termék (GDP) a nyers adatok szerint 4 százalékkal nőtt a harmadik negyedévben a tavalyi év azonos időszakához mérten – közölte tegnap az Országos Statisztikai Intézet gyorsjelentésében.

A szezonális és naptárhatással kiigazított érték szerint a növekedés 4,7 százalék volt a harmadik negyedévben éves összevetésben. Az első három negyedévben a gazdaság 5 százalékkal nőtt a nyers adatok szerint, illetve 4,3 százalékkal bővült a szezonális és naptárhatással kiigazított érték szerint a múlt év január és szeptember közötti időszakához mérten. A kormány az idén 4,6 százalékos GDP-bővülésre számít.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 498
szavazógép
2022-11-16: Pénz, piac, vállalkozás - :

Közös siker lehet

Huszonkét évvel ezelőtti megalakulása óta több mint 750 vállalkozás esetében nyújtottak kedvező feltételek mellett mikrohitelt – közölte Mátis Jenő, az Erdélyi Vállalkozásfejlesztési Egyesület vezetője Szatmáry Kristóf magyarországi országgyűlési képviselővel (Fidesz) közösen tartott kolozsvári sajtótájékoztatóján.
2022-11-16: Pénz, piac, vállalkozás - :

Külföldi beruházások

Romániában 14,5 százalékkal, 7,265 milliárd euróra nőtt a külföldi közvetlen tőkeberuházások értéke az első három negyedévben a tavalyi év azonos időszakához mérten – közölte a Román Nemzeti Bank.