Járművezetőket, gyalogosokat ellenőriztek

2022. november 22., kedd, Közélet

A balesetek megelőzése céljával hajtott végre átfogó közúti ellenőrzést Háromszék-szerte november 14–20. között a megyei közlekedésrendészet csapata, kiegészülve az érintett településeken szolgálatot teljesítő kollégákkal. Az akció járművezetőket, gyalogosokat egyaránt érintett, a hatóságok közel háromszáz kihágást jegyeztek.   

  • Fotó: Kovászna Megyei Rendőrség
    Fotó: Kovászna Megyei Rendőrség

Az egyhetes akció során a közúti személyszállítás jogszerűségét, a gyalogosok és kerékpárosok által elkövetett szabálysértéseket ellenőrizték, és a célkitűzések között szerepelt az agresszív vezetési magatartás megelőzése, a gyalogosoknak elsőbbséget nem adó járművezetők felderítése, valamint a vezetés közbeni mobiltelefon-használat elleni küzdelem is. Az ellenőrzés-sorozat zárásaként a hétvégén a sebességhatárok betartását figyelték a megye útjain, de ittas vagy pszichoaktív szerek hatása alatt álló járművezetők felderítésének céljával szondáztak is.

Az akció során 271 kihágást összesítettek a rendőrök,  31 esetben a személyszállításban tevékenykedőket érték mulasztáson, közel 90 alkalommal gyorshajtást állapítottak meg, illetve 35 gyalogost és 14 kerékpárost is szabálytalanságon értek. Emellett 24 járművezető jogosítványát bevonták, ezek közül kilencet gyorshajtásért, négyet ittas vezetésért, kettőt pedig a gyalogátjárónál elkövetett szabálysértésért – derült ki a megyei rendőr-felügyelőség tegnapi összesítőjéből. A tapasztaltak alapján a hatóságok óvatosságra intik a háromszéki járművezetőket, különös tekintettel a hideg évszakra jellemző időjárási viszonyokra. Hangsúlyozták: a felelősségteljes magatartás életet menthet.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 507
szavazógép
2022-11-22: Közélet - Bartos Lóránt:

Robotikaverseny a Gábor Áron-líceumban

A jövő a robotikáé – ennek jegyében tartottak érdekes, látványos és nem mindennapi versenyt a Gábor Áron Műszaki Líceumban: az iskola 9–11. osztályos diákjainak kellett robotikával kapcsolatos elméleti és gyakorlati feladványokat megoldaniuk. A felkészítőkkel járó vetélkedő bemutatóját tegnap délután tartották az iskola dísztermében, ahol összesen nyolc feladat várt a hat csapatban versenybe szálló 19 fiatal robotika-szakemberre.
2022-11-22: Közélet - Nagy D. István:

Épülnek a sportpályák a Csíki negyedben (Sepsiszentgyörgy)

Elkezdődött a Csíki negyedbeli sportpályák kialakítása, miután az önkormányzat nemrég átadta a terepet a kivitelezőnek. A Ferencváros utca szomszédságában kialakítandó létesítmények a város hátrányos helyzetű részeinek felzárkóztatását célzó egyik kezdeményezéshez tartoznak, melyet az erre a célra rendelkezésre álló európai uniós forrásokból finanszíroznak. A szintén a Regio­nális Operatív Program keretében létrehozandó, a közelben lévő köztéri park esetében viszont fennakadtak a befejezés előtt álló munkálatok, és nagy eséllyel szerződésbontás lesz a vége.