Kézdivásárhelyi uszodaMegóvták a közbeszerzést

2023. január 5., csütörtök, Közélet

Február elsején tárgyalja a bukaresti táblabíróság a kézdivásárhelyi uszoda építésére jelentkező cégek és az Országos Befektetési Társaság (CNI) közötti pert. A jogi eljárás oka, hogy a második helyezést elérő cég megóvta a közbeszerzési eljárást.

  • A kézdivásárhelyi uszoda alapja. Fotó: Bartos Lóránt
    A kézdivásárhelyi uszoda alapja. Fotó: Bartos Lóránt

Bürokratikus akadállyal szembesülnek a kézdivásárhelyi uszoda ügyében – tájékoztatott Bokor Tibor polgármester. A városvezető szerint az egyik cégkonzorcium nem nyugodott bele a CNI döntésébe és megóvta a közbeszerzés eredményét. Az első és második vállalkozás árajánlata között alig 85 ezer lej volt a különbség. Ez egyébként várható volt, hiszen országos viszonylatban is jelentős értékű munkálatról van szó. A CNI úgy becsülte: a kézdivásárhelyi uszoda felépítése mintegy 92 millió lejbe kerül áfa nélkül, az eddig befektetett pénzösszeggel a szalagvágásig kb. 147 millió lejt – vagyis mintegy harmincmillió eurót – emésztene fel tehát a létesítmény felépítése.

A peres, 9051/2/2022 számú iratcsomót 2022. december 29-én iktatták a bukaresti táblabíróságon (január 3-án jelent meg a bíróság honlapján), amely február elsejére ki is tűzte az első tárgyalást. A részt vevő felek a CNI (mint felperes), illetve a Contranscom Construcţii Benta Kft. mint a Contrasncom Construcţii Benta Kft. és a Concelex Kft. konzorcium vezetője, illetve a MIS Grup Kft. mint a MIS Grup és a Viaduct Kft. közti társulás vezetője.

A versenytárgyalást a Benta által vezetett csoport nyerte meg, a versenytársa a Közbeszerzési Panaszok Tanácsánál (CNSC) óvta meg az eredményt, aminek helyet is adtak. Információink szerint a versenytárgyalásra egy háromszéki építőipari cég is jelentkezett, de az ajánlatuk mintegy hárommillió lejjel volt magasabb, mint az említett két konzorciumé.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1239
szavazógép
2023-01-05: Közélet - :

Különleges nevek és 342 sepsiszentgyörgyi kisbaba

Augusztusban született a legtöbb kisbaba tavaly Sepsiszentgyörgyön – tájékoztatott tegnapi beszámolójában a városháza.
2023-01-05: Közélet - Nagy D. István:

Taroltak a mikósok (Szent György Ösztöndíjak)

Öt sepsiszentgyörgyi végzős tanuló vehette át a már hagyományosnak mondható Szent György Ösztöndíjat Sepsiszentgyörgy városi képviselő-testületének év végi utolsó soros ülésén. Az egyszeri, személyenként háromezer lejes juttatást jelentő ösztöndíjat egy kivétellel a Székely Mikó Kollégium diákjai érdemelték ki. Az elismerést átvevő tanulók – amint az a díjazáskor kiderült – több területen is kiemelkedő eredményeket mutattak fel.