A magyar kézilabda-válogatottnak hibátlanul kellene teljesítenie az olimpiai kvalifikációs világbajnokság csoportkörét, hogy eléje célját, a legjobb hét közé kerülést. A 28. férfi világbajnokságon 19 nap alatt összesen 112 mérkőzést rendeznek Lengyelországban és Svédországban. A nyitómeccset ma 22 órától Franciaország és a társházigazda Lengyelország játssza. A találkozókat a Digi Sport és az M4 Sport élőben közvetíti.
A magyarok csütörtökön 19 órától a Koreai Köztársaság csapata ellen kezdik meg szereplésüket Kristianstadban, majd szombaton 21.30-tól Izlanddal, jövő hétfőn 21.30-tól pedig Portugáliával találkoznak. A középdöntőbe az első három helyezett jut, és magukkal viszik a másik két továbbjutó elleni eredményüket. A magyar együttes a göteborgi középdöntőben a Svédország, Brazília, Uruguay, Zöld-foki Köztársaság alkotta négyes első három helyezettjével játszhat. A középdöntőcsoportok első és második helyezettjei jutnak a negyeddöntőbe.
A magyar szövetség válogatottal szembeni elvárása azért a legjobb hét közé kerülés, mert az garantálná a részvételt a jövő évi párizsi olimpia egyik selejtezőtornáján. Erre minden bizonnyal a nyolcadik és a kilencedik helyezettnek is lehetősége lesz, ha a hét közé jut az olimpiai címvédő, jövőre pedig házigazda francia, illetve más olyan válogatott, amely később közvetlenül kijut az ötkarikás játékokra, például a jövő évi Európa-bajnok. Az esélylatolgatások szerint azért kellene a magyaroknak négy pontot magukkal vinniük a csoportkörből, mert a középdöntőben – a legutóbbi világbajnokságon ezüst-, az Európa-bajnokságon aranyérmes – Svédország legyőzésének kevés a valószínűsége.
Az erőviszonyok alapján úgy tűnik, a legkönnyebb csoportellenféllel kezdenek a magyarok. Árulkodó, hogy december végén az ázsiai csapat – amelynek Rolando Freitas személyében portugál kapitánya van – hat góllal diadalmaskodott Brazília felett. Izland és Portugália ellen 2020-ban és tavaly az Európa-bajnokságon is játszottak a magyarok, a mérleg egy győzelem és egy vereség volt mindkét együttessel szemben. Sok szakértő éremesélyesnek tartja az izlandi alakulatot, de Gudmundur Gudmundsson szövetségi kapitány úgy fogalmazott, először tovább kell jutniuk abból a csoportból, mely szerinte a legnehezebb a nyolc közül.
A csoportbeosztás: * A-csoport (Krakkó): Spanyolország, Montenegró, Irán, Chile * B-csoport (Katowice): Franciaország, Lengyelország, Szlovénia, Szaúd-Arábia * C-csoport (Göteborg): Svédország, Brazília, Uruguay, Zöld-foki Köztársaság * D-csoport (Kristianstad): Magyarország, Izland, Portugália, Koreai Köztársaság * E-csoport (Katowice): Németország, Szerbia, Algéria, Katar * F-csoport (Krakkó): Norvégia, Hollandia, Argentína, Észak-Macedónia * G-csoport (Jönköping): Horvátország, Egyiptom, Egyesült Államok, Marokkó * H-csoport (Malmö): Dánia, Belgium, Bahrein, Tunézia.