Lebontják idén a sepsiszentgyörgyi volt Bodok Szálló épületét – erről Antal Árpád polgármester beszélt az idénre tervezett közösségi és kulturális rendezvényeket ismertető tájékoztatón. Az elöljáró azt is közölte, hogy a bontást megelőzően rendhagyó módon, egy kivételes eseménnyel szándékoznak elbúcsúztatni az épületet.
Antal Árpád szerint az évek óta romosan álló egykori szállodaépület bontása mindenképp jelképesnek számít, egy korszak végét is jelzi, erre pedig méltó és a térségben egyedinek számító búcsúeseménnyel készül az önkormányzat a Tamási Áron Színházzal karöltve. A bontást megelőzően a sepsiszentgyörgyi társulat Hullámzó vőlegény című előadását adaptálják a helyszínhez, a produkció látványvilágát videomapping (fényfestés) segítségével teremtik újra a romos szállodaépületen. Az elképzelés szerint a nem mindennapi előadást két-háromezer néző követheti majd élőben. A különleges, a térségben mindenképpen egyedülállónak számító produkció időpontja egyelőre nem rögzített, minden attól függ, hogy az épület bontását mikor tudják megkezdeni.
Amint arról több rendben is beszámoltunk, az egykori Bodok Szálló lebontását már hosszabb ideje tervezi az önkormányzat. Az elhanyagolt épületet a város már évekkel ezelőtt megvásárolta, majd értékesíteni próbálták, ez azonban többszöri nekifutásra sem sikerült. 2020 februárjában jelentették be, hogy lebontják a volt szállodát, és a magyar kormány támogatásával többfunkciójú kulturális központot építenek a helyére. Ennek előkészítéseképpen az önkormányzat felvásárolta a volt szálloda környékén lévő házakat, melyeket szintén lebontanak. A főtértől a moziig terjedő területen az akkor beharangozott tervek szerint hat intézmény kapna új otthont: a Tamási Áron Színház, a Cimborák Bábszínház és az M Studio mellett ide költözne a Bod Péter Megyei Könyvtár, az Erdélyi Művészeti Központ, de ez lenne a székhelye a még létrehozandó Székely Filharmóniának is.
Tavaly derült ki, hogy 2023-ban megtörténik ugyan a bontás – ennek tervei azonban még nem készültek el –, de a kulturális és ifjúsági központra szánt közel 120 millió lej értékű magyar kormánytámogatást a Sapientia egyetem sepsiszentgyörgyi campusának megépítésére irányítják át. A szálló és a környező pár ház lebontását követően egy parkolót alakítanak ki a területen, és ha 2024-re letisztul a helyzet a finanszírozás körül (a magyar kormány ígérete szerint teljesítik a vállalásaikat), akkor nemzetközi pályázatot írnak ki a központ megtervezésére. Mivel elviekben arra is megvan az esély, hogy a szakszervezetek művelődési háza végre önkormányzati tulajdonba kerüljön, így előfordulhat, hogy a majdani központnak eggyel kevesebb rendeltetése lesz.