A címvédő Dánia lesz a magyar férfi kézilabda-válogatott ellenfele a mai stockholmi negyeddöntőben az olimpiai kvalifikációs világbajnokságon. A 19 órakor kezdődő mérkőzést a Digi Sport 3 közvetíti.
A középdöntő utolsó fordulójában, hétfőn Malmőben a dánok végig vezetve 30–25-re nyertek Egyiptom ellen, ezzel a IV. csoport élén végeztek. Remekül, nagy lendülettel kezdtek a dánok (6–2), ezért a Szeged és a Budakalász korábbi játékosa, az egyiptomiak szövetségi kapitányaként dolgozó Roberto García Parrondo már a nyolcadik percben időt kért. Csapatának a döntetlen is elég lett volna a csoportelsőséghez, de a különbség tovább nőtt (12–5). Az első félidő hajrájában egy négygólos sorozattal némileg felzárkózott Egyiptom, de így is ötgólos hátrányban vonult szünetre (17–12). A második felvonás elején megint elhúztak a dánok (22–14), akik végig rendkívül magabiztosan és gyorsan kézilabdáztak, így a vártnál is simábban győztek. A dánoknak ez volt sorozatban a 25. veretlen vb-meccsük. Amióta 2017. január 17-én a magyar válogatott Albertville-ben legyőzte a dán együttest a nyolcaddöntőben, a skandináv válogatottnak 24 siker és egy döntetlen a mérlege, ezzel pedig beállította Franciaország világbajnoki rekordját.
A negyeddöntő párosítása (ma): Dánia–Magyarország (19 óra), Norvégia–Spanyolország (19 óra), Franciaország–Németország (21.30 óra), Svédország–Egyiptom (21.30 óra).