Női kosárlabda, Román KupaA Sepsi-SIC a legesélyesebb, meglepetést okozna a KSE

2023. február 24., péntek, Sport

Szombat délelőttől hétfő estig Sepsiszentgyörgy lesz a hazai női kosárlabdasport fővárosa, hiszen mindkét háromszéki együttesünk részvételével itt rendezik meg a Román Kupa 2022–2023-as idényének nyolcas döntőjét. A megyeszékhelyi Sepsi-SIC első számú esélyesként vág neki a háromnapos tornának, a zöld-fehér mezes lányok ismét hazai környezetben védhetik meg címüket. A Kézdivásárhelyi SE meglepetést szeretne okozni a Final Eightben, még annak ellenére is, hogy szerencsés vesztesként jutott túl a sorozat első körén és a negyeddöntőben is igazán komoly feladat vár rá.

  • A Sepsi-SIC a nyolcadik kupasikerére hajt. Fotó: Miska Brigitta
    A Sepsi-SIC a nyolcadik kupasikerére hajt. Fotó: Miska Brigitta

A női kosárlabda Román Kupa döntőjét immár hetedik alkalommal szervezik Sepsiszentgyörgyön: 2015-ben és 2017-ben a Szabó Kati Sportcsarnok, 2018-ban, 2019-ben, 2020-ban és 2022-ben pedig a megyeszékhelyi Sepsi Aréna volt a házigazda.

A címvédő Sepsi-SIC a negyeddöntőben szombaton 20 órától az Alexandriával találkozik, a nyertes pedig a Brassói Olimpia–Marosvásárhelyi Sirius párharc győztesével küzd meg a fináléba jutásért. „Éhesek vagyunk az újabb Román Kupa-győzelemre, ez az egyik célunk ebben az évben. Az energiánkat és a vágyunkat is kell mozgósítanunk, hogy háromból három mérkőzést megnyerjünk. A sikerhez a jellemünket, a fizikai felkészültségünket és a mentális erőnket kell bizonyítanunk, amire már az első naptól készülünk. Ez az esemény egy különleges meghívás szurkolóinknak, hogy jöjjenek el biztatni csapatunkat, teremtsenek olyan légkört, mely segít nekünk, hogy kihozzuk magunkból a legjobbat” – nyilatkozta érdeklődésünkre a nyolcadik kupasiker kapujában álló zöld-fehér mezes megyeszékhelyi alakulat edzője, Zoran Mikes.

A kupasorozat nyolcas döntőjének mezőnyében ott van a Kézdivásárhelyi SE is, amely szombaton 14 órától komoly kihívás előtt áll, ugyanis a bajnokságban második Aradi FCC-vel harcol a legjobb négy közé jutásért. A győztes az Agronómia Bukarest–Kolozsvári U mérkőzés nyertesével játszik a vasárnapi elődöntőben. „A Román Kupa az a sorozat, ahol a legkönnyebb meglepetést okozni, hiszen itt a továbbjutóról csak mérkőzés dönt, nem úgy, mint a bajnoki rájátszásban. Taktikailag felkészültünk, bízunk abban, hogy meglepetést tudunk okozni, még úgy is, hogy több játékosunk sérüléssel bajlódik. Győzni szeretnénk az Arad ellen, nem fehér zászlóval a kezünkben állunk pályára, és az utolsó sípszóing küzdünk” – jelentette ki a céhes városiak másodedzője, Farkas Alpár.

A nyolcas döntő programja: * szombaton, negyeddöntő: Agronómia Bukarest–Kolozsvári U (11 óra), Aradi FCC–Kézdivásárhelyi SE (14 óra), Brassói Olimpia–Marosvásárhelyi Sirius (17 óra), Sepsi-SIC–Alexandria (20 óra) * vasárnap, elődöntő: Agronómia Bukarest/Kolozsvári U–Aradi FCC/Kézdivásárhelyi SE (16 óra), Sepsi-SIC/Alexandria–Brassói Olimpia/Marosvásárhelyi Sirius (19 óra) * hétfő: döntő (19 óra). (tibodi)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 457
szavazógép
2023-02-24: Mi, hol, mikor? - :

Mi, hol, mikor?

Tél- és farsangtemetés Bölönben
A Bölöni Ifjúsági és Kulturális Egyesület és Bölön Község Önkormányzata szeretettel meghív minden érdeklődőt február 25-én, szombaton Bölönbe a hagyományos farsangtemetésre.
2023-02-24: Máról holnapra - Mózes László:

Nem adjuk fel

Noha jogászok, olykor még politikusok is úgy fogalmaznak, mi több, némelyek alapelvként még ki is jelentik, hogy a bíróságok ítéletét nem kommentálják, ez a magatartás mégsem lehet egyenértékű egy közösségi ügy, egy eszme feladásával.