Távol az euróövezet

2023. március 24., péntek, Belföld

Románia egyelőre nem tesz eleget az euróövezeti csatlakozás feltételeinek, és jelen körülmények között „nem lenne reális” céldátumot megszabni – nyilatkozta tegnap az államfő.

  • Fotó: presidency.ro
    Fotó: presidency.ro

Az Európai Tanács brüsszeli ülése előtt Klaus Iohannis a sajtónak nyilatkozva rámutatott, hogy energetikai válsággal küzd Európa, az iparnak is komoly problémákkal kell szembenéznie, nagy az infláció, ezért most nem tartja időszerűnek céldátumot megszabni Románia euróövezeti csatlakozására, jelen körülmények között ugyanis ez „nem lenne reális”. Meglátása szerint akkor lehet majd konkrét tervről és időpontról beszélni, amikor az euróövezeti csatlakozási követelményeknek a nagy része teljesül.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 471
szavazógép
2023-03-24: Belföld - :

Muraru tovább támadja Orbán Viktort

Megtámadta az ítélőtáblánál a Nemzeti Liberális Párt (PNL) Iaşi megyei szervezetének elnöke az Országos Diszkriminációellenes Tanács (CNCD) Orbán Viktor tusványosi kijelentéseivel kapcsolatos döntését. Alexandru Muraru azt kifogásolja, hogy a testület nem szankcionálta a magyar miniszterelnököt.
2023-03-24: Belföld - :

Startol a roncsautóprogram

Mától jelentkezhetnek a fizikai és a jogi személyek a romániai gépkocsipark felújítását célzó és a környezetkímélő autó vásárlását ösztönző Roncsautó és Roncsautó Plusz program keretében nyújtott támogatásokra – közölte a program lebonyolításáért felelős Környezetvédelmi Alap Igazgatósága (AFM).