Felhívással fordult a lakossághoz a Kovászna Megyei Hulladékgazdálkodási Egyesület (ADI SIMD) vezetősége, arra kérve mindenkit: ne dobjanak a szelektíven gyűjtött, újrahasznosítható hulladékok közé a környezetre, illetve az emberre veszélyes anyagokat. Ezek ugyanis nem csak környezetszennyezőek, de a lécfalvi hulladékfeldolgozó telep válogatósorán dolgozók egészségét is veszélyeztethetik.
Az egyesület közlése szerint komoly gondot jelenthet, ha a fém- és műanyaghulladék közé olyan anyagok kerülnek, melyek akár mérgezőek is lehetnek, így a gázspray vagy más vegyszerek. Ambrus József, az egyesület igazgatója szerint a hulladékot tartalmazó zsákokat széttépő berendezés akkora erővel hat a zsák tartalmára, hogy például az önvédelemhez és medveriasztáshoz használatos bors- és paprikaspray azonnal a levegőbe kerül, amit a válogatócsarnokban dolgozók belélegeznek, megbetegednek tőle, ezt el kell mindenáron kerülni. Az erős növényvédő vegyszerek is veszélyesek: ha a levegőbe kerülnek, komoly gondot tudnak okozni. Ezért az egyesület a telep működtetőjével együtt nyomatékosan kér mindenkit, hogy veszélyes hulladékot még akkor se dobjanak az újrahasznosítható közé, ha az fém- vagy műanyag dobozban, palackban, tárolóban van. Utóbbiakat egyébként sem lehet újrahasznosítani, mivel szennyezett hulladéknak számítanak.
Az egyesület vezetősége emlékeztet, hogy a növényvédő (vagy más veszélyes, káros) vegyszerek, önvédelmi spray-k a veszélyes hulladékok csoportjába tartoznak, ugyanabba, mint a gyógyszerek. A törvény értelmében a kereskedőknek kötelezően vissza kell váltaniuk ezeket az anyagokat, a csomagolással együtt. Ambrus József felhívja a figyelmet, hogy a veszélyes anyagok a vegyes (nem újrahasznosított) hulladék közé dobva is bajt okozhatnak, ezért az sem ajánlott, hogy ily módon szabaduljanak meg tőlük. Ezek ugyanis akkor is károsak az emberre és a környezetre nézve, ha a lerakóba kerülnek.