Magyar Örökség Díjban részesült gróf Kálnoky Tibor az erdélyi magyarságért végzett szolgálatáért. Az elismerést szombaton adták át Budapesten a Ráday-ház dísztermében. Kálnoky Tibort a díjra Demeter László baróti történész, muzeológus, könyvkiadó terjesztette fel, méltató beszédet Jánó Mihály sepsiszentgyörgyi művészettörténész mondott.
A Magyar Örökség Díj azon magyar személyeknek, intézményeknek és csoportoknak adható, akik tevékenységükkel hozzájárultak a magyar kultúra, gazdaság, sport, tudomány, azaz a magyar társadalom erkölcsi, szellemi felemeléséhez. A Magyar Örökség és Európa Egyesület adományozza évente négy alkalommal.
Az 1966-ban Németországban született Kálnoky Tibor, miután elhatározta, hogy a Kálnokyak földjén folytatja az életét, falusi, illetve kastélyturizmust indított egykori családi kastélyaik felújításának érdekében. Miklósváron, egy falurésznyi területen a környéken megvásárolt régi falusi házakat újjáépíttette, amelyeket feleségével, Boga Annával együtt hangulatosan berendeztek, és ezekben látják ma vendégül a természet közelségére vágyó turistákat. Egy nagyszerű ötlet nyomán, különböző támogatások révén az ötven évre szóló bérleti szerződéssel megszerzett miklósvári kastélyban felavatták az egyedülálló Erdélyi Élet Múzeumát, amelyben 17–18. századi nemesi otthon légkörét rekonstruálták, és a termeiben népszerű reneszánsz művészeti rendezvényeket szerveznek. Gróf Kálnoky Tibornak a műemlékek iránti tisztelete, meggyőző ereje és tapasztalata által sikerült elérnie, hogy napjainkban a visszaszerzett sepsikőröspataki klasszicista kastély több évre szóló, nagymérvű felújítás küszöbén állhat. Nagy formátumú örökségvédelmi munkája és tapasztalata indokolta, hogy 2022 augusztusában Kálnoky Tibort kinevezték az Esterházyak fertődi kastélyának rehabilitációját felügyelő bizottság elnökévé – hangzott el többek között Jánó Mihály laudációjában.
Magyar Örökség Díjban részesült még a Gyergyószárhegyi Művésztelep, a Magyar Történelmi Társulat, Hegedűs Lóránt református püspök, Boldog Brenner János vértanúságot szenvedett katolikus pap, Sebő Ferenc zenész és Szalai Béla filológus.