Július 9-én Nagyszebenben negyedszer rendezték meg a Binder Lake Triathlon tereptriatlon-versenyt, amelyen a sepsiszentgyörgyi Jakab-Benke Hajnalka és férje, Antal Norbert is részt vett. Előbbi korosztályában magabiztos győzelmet aratott, míg vegyes stafétában egy gumidefekt nehezítette a versenyzésüket, így a tizennegyedik helyen zártak. Jakab-Benke a 600 méteres úszást 11 perc, a 20 kilométeres biciklizést 56 perc és az 5 kilométeres futást 20 perc alatt teljesítette.
„Nagyszebenben nem voltak jelen a legjobb ellenfeleim, mert vasárnap Tulcea is otthont adott egy triatlonversenynek, ezért amolyan edzésnek tekintettem, viszont harcolnom kellett, mert úszás után hátrányom volt, amit később sikerült lefaragnom. Szerencsére még a biciklizés első felében, egy technikásabb részén a pályának sikerült utolérnem az első helyen haladót. Különleges megmérettetés volt számomra, mert csapatban is indultunk a férjemmel: én úsztam, ő pedig bringázott és futott. A biciklizés felénél gumidefektet kapott, azonban mégsem adta fel a versenyt. A második próba hátralévő részét futva teljesítette, miközben tolta a kerékpárt maga mellett, majd ezt követően még hátravolt 5 kilométer. Így a nagyobb teljesítmény az övé” – nyilatkozta Jakab-Benke Hajnalka.
Eredmény, Binder Lake Triathlon: * nők 30–39 év: 1. Jakab-Benke Hajnalka 1:29:30 óra, 2. Anna Morska 1:40:28, 3. Codruța Olaru 1:45:16 * vegyes staféta: 1. Sebastian Resiga–Anda Ioana Opriș–Horațiu Duda 1:15:10 óra, 2. Maria Mirela Popescu–Aurelian Mihai Răducanu 1:16:12, 3. Andreea Roba–Mihai Mandeal–Sebastian Cociuba 1:16:48... 14. Antal Norbert–Jakab-Benke Hajnalka 1:57:38. (miska)