Ha kézhez vetted a gyermeked számára rendelt pamut hálózsákot, akkor az örömön túl, valószínűleg benned is felmerült már, hogy hogyan tudod hatékonyan megtisztítani, anélkül, hogy az anyag károsodjon. A címke ebben sokat segít, de az alábbiakban is olvashatsz pár hasznos tanácsot!
Gyermeked hálózsákja elengedhetetlen ruhanemű, melyből nem feltétlenül van otthon cseredarab, ezért különösen fontos, hogy vigyázz rá. Mosási balesetek bármikor történhetnek, azonban ha elővigyázatos vagy, és megfogadsz néhány tanácsot, akkor nem lesz baj, és sokáig gyermeked hasznára lehet például a kiváló minőségű, dizájnos Cseppke hálózsák!
Tartsd be a mosási útmutatóban foglaltakat!
A legegyszerűbb tanács, amit adni tudunk, hogy tartsd be azt, amit a címkén látsz. Sokan kényelmi és esztétikai szempontból a vásárlást követően, ahogy kézhez kapják a Cseppke hálózsákot, szinte azonnal kivágják a címkét.
Ha te is így teszel, akkor nem fogod tudni, hogyan mosd ki a hálózsákot. Szerencsére végső esetben a Cseppke online platformján tájékozódhatsz!
Fordítsd ki a zsákot, mielőtt a mosógépbe rakod!
Ezt a gyors és egyszerű műveletet nem érdemes mellőzni, ugyanis könnyen megakadályozhatod általa a bolyhosodás folyamatát. Teljes mértékben nem iktatható ki a szöszösödés, de sokat tehetsz a folyamat lassítása érdekében, ha sort kerítesz a hálózsák kifordítására.
Használj színfogó kendőt és mosózsákot!
Ha félsz attól, hogy más ruhák elszínezik a hálózsák szép színét, akkor a problémát egyszerűen orvosolhatod egy színfogó kendő használatával.
A másik hasznos dolog, amelyet érdemes bevetni, az a mosózsák, mivel így megakadályozhatod, hogy a hálózsák rátekeredjen más ruhákra. Ez ugyanis azzal a veszéllyel fenyegetne, hogy az anyag eldeformálódik vagy megnyúlik.
Tartsd be a mosási hőfokot!
Ha esetleg kivágtad a címkét, és nem tudod, hány fokon lenne célszerű mosni a hálózsákot, akkor adunk egy kis segítséget! 40 fok fölé semmi esetre sem érdemes menni. A legjobb, ha harminc fokon mosod ki, így még inkább kímélheted a hálózsák anyagát. Ráadásul így nagyon sok energiát is megspórolhatsz, mely szintén egy igazán fontos szempont.
Ne alkalmazz durva vegyszereket!
Mosószert természetesen használhatsz, itt sokkal inkább az olyan vegyszerekre gondolunk, mint például a fehérítő. Erre már csak azért sincs szükség, mert kifakíthatja a hálózsák színét, sőt foltossá teheti azt.
Óvatosan húzgáld meg a zsákod, majd teregesd ki!
Amikor kiveszed a mosógépből a hálózsákot, érdemes finoman meghúzgálni, hogy a pamutszálak visszarendeződjenek eredeti állapotukba. Így a zsák a száradást követően könnyen visszanyerheti újszerű formáját. Alacsony hőfokon szárítva elméletileg nem esik baja a hálózsáknak, de ha biztosra akarsz menni, akkor jobb lógatva szárítani.
Ne vasald közvetlenül a mintát!
Ellenkező esetben számolnod kell azzal, hogy megég és rátapad a vasaló aljára. Emiatt a vasaló és a minta közé érdemes berakni egy sütőpapírt vagy valamilyen textilt.
Ha betartod ezeket az előírásokat, akkor a Cseppke tipegő hálózsákjait akár éveken át is tudja használni a gyermeked. (X)