Hozzávalók: 2 kötés vörös laboda, 2 kötés sóska, 2 kötés medvehagyma, 1 cikk fokhagyma, 1 kötés kapor, 1 kötés lestyán, 2 petrezselyem, 3 murok, só, bors; a galuskához: 6 dkg liszt, 3,5 dkg vaj, 1 tojás, só; az eresztékhez: 3 evőkanál tejföl, 1 tojássárgája, 1 citrom leve.
Elkészítése: A murkot és a petrezselymet megpucoljuk, felkockázzuk, az olajon megdinszteljük, beletörjük a fokhagymát, összekeverjük a zöldségekkel, majd felöntjük kb. 3,5 l vízzel, sózzuk és felforraljuk. Kb. 15 perc fövés után hozzáadjuk a csíkokra metélt medvehagymát, sóskát és vörös labodát is, majd tovább főzzük. Közben a galuskához a vajat elmorzsoljuk a liszttel és a sóval, hozzáadjuk a felvert tojást, kikavarjuk, majd mogyoró nagyságú galuskákat szaggatunk a fövő levesbe. Ha megfőtt a galuska (kb. 3–4 perc), levesszük a tűzről, és 10 percet pihentetjük. Ezalatt a tojássárgáját elkeverjük a tejföllel, a citromlével és egy merőkanál levessel, majd belekeverjük az egészet a forró levesbe. A végén megszórjuk finomra vágott kaporral és lestyánnal. A könnyű leves melegen vagy hidegen egyaránt tálalható.
A laktózérzékenyek a tejfölt helyettesíthetik növényi tejföllel vagy tejjel.
Elkészítési idő: 45 perc
Mennyiség: 8 személy
Megjelent a 100 sepsiszentgyörgyi recept, több mint 100 sepsiszentgyörgyi háziasszony című kötetben. Tortoma Kiadó. A kötet megrendelhető a www.tortoma.ro oldalon, megvásárolható könyvesboltokban és a Háromszék lapárudáiban.