Az Osonó Színházműhely a sepsiszentgyörgyi Művészeti és Népiskolával közösen hozta létre azt a színházi és önismereti tábort, amely negyedik állomása volt a csoportvezetők és pedagógusok számára szervezett, egy éve tartó Színház és nevelés képzésnek. Kovászna és Hargita megyéből 24-en vettek részt a sepsikőröspataki Virágcsárda Panzióban augusztus 23. és 27. között tartott táborban.
A Prezsmer Boglárka színház- és drámapedagógus, valamint az Osonó két tagja, Fazakas Misi és Mucha Oszkár által vezetett foglalkozások nagy hangsúlyt fektettek a csapatépítésre, az önismereti és személyiségfejlesztő gyakorlatokra, drámajátékokra, beszédkészség-erősítő feladatokra és az alapszínházképzésre azzal a céllal, hogy a résztvevők gyarapíthassák eszköztárukat, valamint a gyakorlatokat felhasználják jövőbeli rendezői munkájukban, tanítási módszerükben, osztályfőnöki vagy csoportvezetői tevékenységükben.
A színházi gyakorlatokban való elmélyülés, a keresés és a kísérletezés újabb impulzusokat adott a résztvevők számára a szakmai tevékenységük átgondolására és hatékonnyá tételéhez. Az intenzív tábor minden reggel a lelki-szellemi bemelegítőként szolgáló napindítóval kezdődött, este pedig rövid színházi jelenetek próbái zajlottak, amelyeket az utolsó nap délelőttjén mutattak be a kiscsoportok. Mindezek mellett beszélgetésekre is sor került, így a résztvevők egymástól értesülhettek a munkaterületükön felmerülő sajátos nehézségekről és problémákról, az egyéni módszerek és felelősségek adta megoldási lehetőségekről is.
„Harmincnégy éves pedagógiai pályám során számos képzésen fordultam meg. A Színház és nevelés képzés és tábor viszont egy olyan komplex lehetőség, amely minden téren tanít, mozgat, előrevisz. Új módszereket ismerek meg, fejlődik a kommunikációs készségem, empátiát és önismeretet tanulok, fejlődöm, növekedik az önbizalmam, fejlesztem a kreativitásomat, művészeti és kulturális élményt nyújt” – nyilatkozta a táborról a Hargita megyéből érkezett Bencze Etelka. (nbs)