Labdarúgás, 3. LigaItthon győzött a Sepsi OSK II., idegenben a KSE

2023. szeptember 18., hétfő, Sport

Remek hétvégét zártak a háromszéki csapatok a harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban, ugyanis a negyedik fordulóban a megyeszékhelyi és a céhes városi csapat is begyűjtötte a három pontot. A Sepsi OSK II. pénteken hazai pályán a papírformát borítva 3–0-ra diadalmaskodott a Székelyudvarhelyi FC ellen, míg a Kézdivásárhelyi SE szombaton 1–0-ra győzött a sereghajtó Brassói SR vendégeként.

• Fotó: Tókos Csaba
    Fotó: Tókos Csaba

Bátran kezdett Valentin Suciu csapata, amely a 14. percben került előnybe: Vlad Toma megiramodott a jobb szélen, beívelt a középen érkező Iustin Grigore irányába, aki a jobb felsőbe továbbított (1–0). A sepsiszentgyörgyi együttes nem sokkal később ismét betalált, a 17. percben a vendégek kapusa tehetetlen volt, ugyanis Kocsis Norbert távoli lövése megpattant és a jobb alsóba vágódott (2–0). Az első fél órában a megilletődött székelyudvarhelyi gárda nem veszélyeztetett, először a 38. percben alakítottak ki helyzetet a vendégek, szöglet után Kovács István fejesét Gedő Hunor könnyedén hárította. A folytatásban hatalmas lehetőséget puskázott el Lucian Nicolau legénysége, egy jobb oldali beadást követően Simó Csongor néhány méterről fölé bombázott. Szünet előtt a Sepsi OSK II. is közel járt az újabb gólhoz, Grigore kapáslövését védte Leonard Vlasa. A második félidőt a vendégalakulat kezdte jobban, Sebestyén Botond lövését a háromszéki kapus bravúrral szögletre ütötte. Valentin Suciu csapata a 60. percben váratlanul ismét betalált, egy bedobás után Andrei Ene 25 méterről, fordulásból kilőtte a bal alsót (3–0). A hátralévő időben a háromszéki együttes előtt adódott több lehetőség, Fehér Szilárd lövését, Vura Ottó fejesét és Andrei Stanislav távoli lehetőségét is védte a Hargita megyei gárda kapusa. A piros-fehér mezesek megérdemelt győzelmet arattak, szomaton 17 órától pedig a Kézdivásárhelyi SE otthonában játszanak a bajnokság ötödik fordulójában.

3. Liga, alapszakasz, 5. csoport, 4. forduló: Sepsi OSK II.–Székelyudvarhelyi FC 3–0 (2–0).
Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Mihai Moisă (Jászvásár). Sepsi OSK II.: Gedő – Popa, Dobozi, Folea, Mitu, Grigore (Horciu, 79.), Rența, Ene (Sandu, 74.), Kocsis (Cranțea, 74.), Toma (Stanislav, 63.), Fehér (Vura, 74.). Edző: Valentin Suciu. SZFC: Vlasa – Marucza, Kovács, Cîrstian (Tordai, 64.), Göndör, Sebestyén (Radu, 70.), Bara (Aszalos, 64.), Gavriliță, Simó, Șerban (Antal, 64.), Becze. Edző: Lucian Nicolau. Gólszerzők: Gri­gore (14.), Kocsis (17.), Ene (60.). Sárga lap: Grigore (54.), Rența (58.), illetve Göndör (26.), Gavriliță (65.), Becze (71.).

További eredmények: FC Câmpulung Muscel–Barcarozsnyói Olimpic 2–1 (gólszerzők: Ciaccio 51., Stancu 66., illetve Toderașcu 90+4.), Brassói Kids Tâmpa–Viitorul Curiţa 1–0 (gsz.: Sburlea 10.), Zernesti Olimpic–Tatrang 1–0 (gsz.: Gavrilă 21.), Brassói SR–Kézdivásárhelyi SE 0–1 (gsz.: Turcu 16. – tizenegyesből).