„Németország, van egy problémánk”

2023. október 31., kedd, Világfigyelő

A legolvasottabb német napilap, a Bild 50 pontos kiáltványt tett közzé Németország, van egy problémánk címmel, amelyben – bár nyíltan nem nevezik meg őket, de – elsősorban a muszlim vallású bevándorlókat szólítják fel a német életmód és szokások tiszteletben tartására. A dokumentum születésének előzménye, hogy Németországban rendszeresen tartanak palesztinpárti, olykor a Hamasz terrorszervezetet éltető tüntetéseket, és ismét megerősödött az országban az antiszemitizmus.

  • A kölni katedrális. Fotó: Pixabay
    A kölni katedrális. Fotó: Pixabay

A több mint egymillió példányban eladott, bulváros hangvételű, de a német közvélemény alakításában kiemelt befolyással rendelkező német újság úgy döntött, speciális formában ad hangot aggodalmainak: kiáltványukban ötven pontban fogalmazták meg a problémákat, amikkel szerintük szembe kell nézni. Az elmúlt napokban nyilvánvalóvá vált, ami a mélyben már régóta forrong a társadalomban: sok ember él Németországban, aki ellenzi a német életmódot. Akik ártatlan civilek legyilkolását ünneplik, akik gyerekeiket a „hitetlenek” gyűlöletére tanítják, akik meg akarják tiltani, hogy a nők szoknyát vagy nadrágot hordjanak. Akik utálják az alaptörvényt, és helyette radikális prédikátorokra hallgatnak. Ezt nem fogadhatjuk el! Ez nem mehet így tovább! – írja a kiáltvány.

A szerkesztőségi írást a német mellett angol, török, héber, arab és orosz nyelven is közzétették. A kiáltvány angol verziójában megjegyzik, hogy Németország csak 2015-től több mint 3 millió menekültet fogadott be, többségüket az arab világból. A németek „Willkommen”-nel üdvözölték őket, Angela Merkel akkori kancellár pedig kijelentette, „meg tudjuk csinálni”. Ugyanakkor a Bild szerint nem sikerült világossá tenni, hogy mit várnak el azoktól, akik Németországban szeretnének élni. Hogy nem akarjuk megváltoztatni az életmódunkat csak azért, mert vendégeink vannak – írják. A „meg tudjuk csinálni” szlogennél sokkal fontosabb a „soha többé” – értve ezt az antiszemitizmusra, a zsarnokságra és a rasszizmusra.

Első pontjukban a német alaptörvényre hivatkozva leszögezik, mindenki számára, aki Németországban él, érvényes az alaptörvény első paragrafusa: az emberi méltóság sérthetetlen! Nincsenek hitetlenek, mindenki abban hisz, amiben akar. De aki a német alkotmányt és jogrendet nem tartja kötelezőnek, az inkább hagyja el gyorsan Németországot – írják, hozzátéve, aki tartósan Németországban akar élni, annak meg kell tanulnia németül, illetve tiszteletben kell tartania az európai szokásokat. Hogy utóbbi mit jelent, azt több pontban fejtik ki: a németek nem viselnek fátylat vagy maszkot, használják a „kérem” és a „köszönöm” szavakat, kezet fognak egymással, sokan esznek disznóhúst, és isznak sört vagy bort. A nők bikiniben vagy másfajta fürdőruhában fürdenek, de a szabadban az emberek akár meztelenül is fürdőzhetnek. Több pont is foglalkozik külön a nőkkel, illetve a szexuális szokásokkal. A nők és a férfiak minden szempontból egyenlők, nem kell szűzen menni a házasságba, egy férfinak csak egy felesége lehet, a gyerekeket nem házasítják ki előre, szabadon dönthetnek, mit vesznek fel, kit szeretnek, hova mennek, és milyen hivatást választanak maguknak. A fiúk és a lányok együtt mehetnek osztálykirándulásra, együtt sportolhatnak és együtt járhatnak úszásoktatásra.

Leszögezik: mindenki szabadon tüntethet a meggyőződései mellett, de ebbe nem fér bele, hogy más embereket fenyegessenek, verjenek, kővel dobáljanak, autókat gyújtogassanak vagy gyilkosságokat ünnepeljenek. Arra külön kitérnek: „Történelmünk legsötétebb fejezetéből következik, hogy Izrael biztonsága Németország államérdeke!”

A kiáltvány – például más európai országokban is a muszlim bevándorlók részéről erőszakos cselekményeket is kiváltó Mohamed-karikatúrákra utalva – hangsúlyozza, hogy Németországban szabad politikusokról, hírességekről, istenekről és prófétákról karikatúrákat készíteni. Rögzítik továbbá: szociális szolgáltatások a szükséget szenvedőknek és a munkaképteleneknek járnak, nem azoknak, akik nem akarnak dolgozni. Az írás az 50. ponttal zárul: „Az életet szeretjük, nem a halált.” (portfolio.hu, mandiner.hu)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Részt kíván-e venni a december elsejei parlamenti választásokon?









eredmények
szavazatok száma 1547
szavazógép
2023-10-31: Világfigyelő - :

Elhunyt Pásztor István

Meghalt Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) elnöke – közölte az elhunyt fia, Pásztor Bálint, a VMSZ köztársasági parlamenti frakcióvezetője tegnap a közösségi médiában. A 67 éves politikus rövid, súlyos betegség után hunyt el.
2023-10-31: Világfigyelő - :

Amerikai tanácsok és kérdések Izraelnek

Izraelnek minden joga és kötelessége megvan arra, hogy megvédje polgárait a terrorizmustól, ugyanakkor ezt a humanitárius joggal összhangban kell megtennie, amely elsődlegesnek tekinti a civilek védelmét – jelentette ki Joe Biden amerikai elnök, amikor Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel beszélt telefonon vasárnap este.